Wyciekła specyfikacja gamingowego smartfona ASUS ROG Phone 3. Jest moc!

Wyciekła specyfikacja gamingowego smartfona ASUS ROG Phone 3. Jest moc!

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:57
16.06.2020
1102 wyświetlenia

Tak jak kiedyś trwała debata nad tym, czy może istnieć coś takiego, jak laptop gamingowy z prawdziwego zdarzenia (może), tak teraz pada pytanie o gamingowy telefon. ASUS już dwukrotnie udzielił na nie odpowiedzi, wydając Rog Phone i Rog Phone II. Odpowiedzi dość satysfakcjonującej, trzeba przyznać. Teraz producent szykuje się do premiery trzeciej generacji potężnego smartfona dla graczy. Oficjalnie niewiele jeszcze wiadomo na jego temat, niemniej jednak właśnie wyciekła jego specyfikacja, którą chcemy Wam przedstawić. Krótko mówiąc — jest grubo!

Zeszłoroczny model Asus Rog Phone II wyposażono w mocarne podzespoły, takie jak układ Snapdragon 855 Plus, GPU Qualcomm Adreno 640, ekran 2340x1080 z 10-bitowym HDR, 12 GB pamięci RAM LPDDR4X klasy desktopowej oraz sporo "tweaków" i udogodnień dla najbardziej wymagających fanów gamingu mobilnego. Istotnie, linia ta nie godzi się na żadne kompromisy. Czy tak też będzie w trzeciej generacji? Sprawdźmy.

Szczegółowa specyfikacja i zdjęcia ASUS ROG Phone III wyciekły po tym, jak urządzenie trafiło do bazy danych TENAA. Z wyglądu telefon przypomina mocno drugą generację i jedyną widoczną zmianą jest pominięcie gniazda słuchawkowego jack, jako że dolny port USB-C służy również za wyjście audio. Nie do końca wiadomo, czy urządzenie będzie posiadać przyciski "AirTriggers", które oferuje poprzednik.

Czas na konkrety. Specyfikacja nie pozostawia złudzeń: ROG Phone III to prawdziwa bestia. Zacznijmy od ekranu. 6,59-calowy wyświetlacz AMOLED działa w rozdzielczości FHD+ z utrzymaną częstotliwością odświeżania 120 Hz. Zawiera też wbudowany czytnik linii papilarnych. Urządzenie o grubości 9,85 mm waży 240 g. Składa się na to chip Snapdragon 865 z rdzeniem "Prime" zdolnym rozpędzić się do 3,091 GHz, jak wskazują dane TENAA (rdzeń "Prime" w zwykłym Snapdragonie 865 ma maksymalne taktowanie 2,84 GHz). Nie jest jasne, czy przetaktowany będzie również GPU. Wyższe taktowanie zegara będzie prawdopodobnie wywoływane po aktywowaniu trybu "X-Mode" na urządzeniu. Niestety, nie podano dokładnego rozmiaru RAM, jednak wyciek podaje, że maksymalnie wynosi 16 GB. Możliwe więc, że high-endowy wariant zostanie wyposażony właśnie w taką ilość pamięci.

Układ kamer również zaliczył skok generacyjny. Lista mówi o 64 MP aparacie głównym, 13 MP szerokokątnym oraz trzecim aparacie, możliwe że z teleobiektywem. Wszystko to zasila mocna bateria 6000 mAh z szybkim ładowaniem 30 W. Urządzenie wspiera też 5G, choć tylko do częstotliwości 6 GHz.

Biorąc pod uwagę, że zapowiedź drugiej generacji miała miejsce w czerwcu zeszłego roku, to na oficjalną zapowiedź ASUS ROG Phone III prawdopodobnie nie będziemy musieli długo czekać. Naszym zdaniem ASUS przywraca nadzieję, że gaming mobilny może jeszcze dorównać pecetowemu czy konsolowemu i nie musi się zamykać na produkcjach, cóż, wątpliwej jakości.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/asus-rog-phone-3-specs-leaked-overclocked-snapdragon-865-120hz-oled-display-16gb-ram

Polecamy również w kategorii Urządzenia