Menu kategorii
 • Word w przeglądarce pozwala teraz osadzać zawartość multimedialną z wielu źródeł

  Word w przeglądarce pozwala teraz osadzać zawartość multimedialną z wielu źródeł

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  21:09
  19.11.2020
  2503 wyświetlenia

  Microsoft wprowadza nową funkcjonalność do Worda w przeglądarce, dzięki której staje się możliwe osadzanie interaktywnej zawartości webowej w dokumentach. Mike Tholfsen, Product Manager działu Microsoft EDU, ogłosił jej globalną premierę i zapowiedział, że lista wspieranych aplikacji będzie dalej rozwijana.

  Nowość ta nosi nazwę Word Embed i dodaje wsparcie dla osadzania zawartości multimedialnej w przeglądarkowym kliencie Word. Podobnie jak w OneNote, użytkownicy będą mogli osadzać filmy, slajdy i inne typy zawartości z takich serwisów, jak YouTube, Microsoft Stream, SlideShare, Flipgrid Shorts, Microsoft Forms, TED Talks czy Vimeo. Przykładowo, aby osadzić wideo z YouTube'a, wystarczy wkleić jego adres do treści dokumentu. Jeśli adres URL jest wspierany przez funkcjonalność, aplikacja automatycznie utworzy na jego podstawie osadzone wideo.

  Word Embed sprawi, że odtwarzanie zawartości stanie się łatwiejsze, ponieważ wideo z kontrolkami odtwarzania będzie znajdowało się już wewnątrz samego dokumentu, przez co nie trzeba będzie go opuszczać, by obejrzeć wideo na innej stronie. Pozwoli to również zaoszczędzić czas potrzebny na otwieranie załączników, zwłaszcza gdy jeden dokument linkuje do wielu takich materiałów.

  W kolejnym tweecie Mike Tholfsen zapowiedział też, że funkcjonalność trafi do aplikacji Word na iPada oraz do desktopowej wersji Worda w 2021 roku. Liczba wspieranych źródeł będzie dalej rosła.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-word-for-web-now-lets-users-embed-videos-slides-other-interactive-content

  Polecamy również w kategorii Office