Menu kategorii
 • Własne układy widoku dynamicznego i wiele innych zapowiedzi dla Teams

  Własne układy widoku dynamicznego i wiele innych zapowiedzi dla Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:25
  22.09.2020
  1935 wyświetleń

  W związku z trwającym wydarzeniem online Microsoft Ignite 2020 padło dziś kilka zapowiedzi dla Microsoft Teams. Na użytkowników czekają nowe sceny w trybie wspólnym, własne układy w widoku dynamicznym, podsumowania spotkań, nieodległa już dostępność Breakout Rooms i wreszcie kolejne podniesienie maksymalnej liczby uczestników spotkań. Najważniejsze zapowiedzi opisujemy poniżej.

  Nowe sceny w Together mode

  Zapowiedziany w lipcu Tryb wspólny (Together mode) to nowe doświadczenie spotkań w Teams, które używa technologii segmentacji opartej na AI, by cyfrowo umieścić uczestników na wspólnym tle, dając im poczucie przebywania w tym samym pomieszczeniu, co pozostali. Jest świetny do spotkań, w których przemawia wiele osób, ponieważ ułatwia rozpoznanie, kto w danej chwili się wypowiada.

  Microsoft Teams

  Together mode z widokiem audytorium stał się ogólnodostępny w sierpniu, a Microsoft zapowiedział, że w przyszłości pojawią się kolejne widoki. Dziś padły zapowiedzi nowych scenerii, takich jak audytoria, sale konferencyjne i kawiarnia. Wszystkie mają być dostępne w tym roku. Organizatorzy będą mogli wybrać widok w galerii i ustawić go jako domyślny dla wszystkich uczestników spotkania. Microsoft wprowadza też do Trybu wspólnego machine learning, który pomoże automatycznie wyskalować i wycentrować uczestników na ich wirtualnych stanowiskach, niezależnie jak blisko lub daleko kamery się znajdują. Zapewni to jeszcze głębsze poczucie bycia razem.

  Własne układy w widoku dynamicznym

  Podczas gdy tryb wspólny oferuje specyficzne i niecodzienne doświadczenie spotkań, nie jest on zaprojektowany dla każdego typu spotkania. Angażujące i dynamiczne mogą być również tradycyjne spotkania wideo, których używamy na co dzień. W uzyskaniu tego pomoże widok dynamiczny, który daje więcej kontroli nad oglądaniem udostępnionej zawartości i obrazów z kamer uczestników. Korzystając z AI, spotkania dynamicznie optymalizują tę zawartość i pozwalają spersonalizować widok, by dostosować go do naszych preferencji i potrzeb.

  Microsoft Teams

  Zapowiedziany w lipcu widok dynamiczny zostanie w tym roku wzbogacony o własne układy. Pozwoli to organizatorom spersonalizować treści, jakie mają być wyświetlane uczestnikom podczas spotkania. Przykładowo, gdy prezentujący pokazuje slajd PowerPoint, uczestnicy będą mogli zobaczyć jego wideo z kamery nałożone na slajd. Przykład ten widzimy na powyższym gif-ie.

  Breakout Rooms już w przyszłym miesiącu

  Breakout Rooms to potężne narzędzie, które pozwoli organizatorom podzielić uczestników na mniejsze grupy, w których mogą np. omawiać pomysły, robić burze mózgów, uczyć się i dyskutować. Pozwala organizatorom spotkań przypisywać uczestników do pokoi i dodawać, zmieniać nazwę oraz usuwać wirtualne pokoje.

  Microsoft Teams

  Narzędzie jest od paru tygodni dostępne w wersji zapoznawczej, a jego szersza dostępność została zaplanowana na jesień lub też w ostatni kwartał tego roku. Dziś Microsoft doprecyzował plany, informując, że wyczekiwana funkcjonalność stanie się ogólnodostępna w październiku.

  Podsumowania spotkań

  Gdy spotkanie Teams się zakończy, automatycznie tworzone będzie jego podsumowanie zawierające nagranie, transkrypcję, zapis czatu, udostępnione pliki i inne dane. Podsumowanie to będzie też dostępne w kalendarzu Outlook, gdy przejdziemy do elementu spotkania.

  Microsoft Teams

  Podsumowania mogą okazać się przydatne nie tylko dla uczestników, ale też zaproszonych osób, które nie mogły uczestniczyć w spotkaniu na żywo. Microsoft dodaje, że wkrótce nagrania spotkań będą automatycznie przechowywane — podobnie jak reszta plików — w Microsoft 365. Z tego miejsca będzie je można udostępniać (oczywiście z zachowaniem zasad prywatności i zgodności) zewnętrznym uczestnikom.

  Nowy limit uczestników spotkań

  Spotkania w Microsoft Teams obsługują maksymalnie 1000 uczestników z możliwością interakcji. W przypadku większych spotkań Teams wspiera już 20 tysięcy (!) uczestników z samym podglądem. Mogą oni korzystać z napisów generowanych na żywo. Opcja ta jest dostępna dla subskrybentów planu Advanced Communications.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2020/09/22/seven-ways-were-empowering-every-person-and-every-organization-to-thrive-in-a-new-world-of-work/

  Polecamy również w kategorii Teams