Własne układy widoku dynamicznego i wiele innych zapowiedzi dla Teams

Własne układy widoku dynamicznego i wiele innych zapowiedzi dla Teams

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/22/2020, 6:25 PM

Liczba odsłon: 3345

W związku z trwającym wydarzeniem online Microsoft Ignite 2020 padło dziś kilka zapowiedzi dla Microsoft Teams. Na użytkowników czekają nowe sceny w trybie wspólnym, własne układy w widoku dynamicznym, podsumowania spotkań, nieodległa już dostępność Breakout Rooms i wreszcie kolejne podniesienie maksymalnej liczby uczestników spotkań. Najważniejsze zapowiedzi opisujemy poniżej.

Nowe sceny w Together mode

Zapowiedziany w lipcu Tryb wspólny (Together mode) to nowe doświadczenie spotkań w Teams, które używa technologii segmentacji opartej na AI, by cyfrowo umieścić uczestników na wspólnym tle, dając im poczucie przebywania w tym samym pomieszczeniu, co pozostali. Jest świetny do spotkań, w których przemawia wiele osób, ponieważ ułatwia rozpoznanie, kto w danej chwili się wypowiada.

Microsoft Teams

Together mode z widokiem audytorium stał się ogólnodostępny w sierpniu, a Microsoft zapowiedział, że w przyszłości pojawią się kolejne widoki. Dziś padły zapowiedzi nowych scenerii, takich jak audytoria, sale konferencyjne i kawiarnia. Wszystkie mają być dostępne w tym roku. Organizatorzy będą mogli wybrać widok w galerii i ustawić go jako domyślny dla wszystkich uczestników spotkania. Microsoft wprowadza też do Trybu wspólnego machine learning, który pomoże automatycznie wyskalować i wycentrować uczestników na ich wirtualnych stanowiskach, niezależnie jak blisko lub daleko kamery się znajdują. Zapewni to jeszcze głębsze poczucie bycia razem.

Własne układy w widoku dynamicznym

Podczas gdy tryb wspólny oferuje specyficzne i niecodzienne doświadczenie spotkań, nie jest on zaprojektowany dla każdego typu spotkania. Angażujące i dynamiczne mogą być również tradycyjne spotkania wideo, których używamy na co dzień. W uzyskaniu tego pomoże widok dynamiczny, który daje więcej kontroli nad oglądaniem udostępnionej zawartości i obrazów z kamer uczestników. Korzystając z AI, spotkania dynamicznie optymalizują tę zawartość i pozwalają spersonalizować widok, by dostosować go do naszych preferencji i potrzeb.

Microsoft Teams

Zapowiedziany w lipcu widok dynamiczny zostanie w tym roku wzbogacony o własne układy. Pozwoli to organizatorom spersonalizować treści, jakie mają być wyświetlane uczestnikom podczas spotkania. Przykładowo, gdy prezentujący pokazuje slajd PowerPoint, uczestnicy będą mogli zobaczyć jego wideo z kamery nałożone na slajd. Przykład ten widzimy na powyższym gif-ie.

Breakout Rooms już w przyszłym miesiącu

Breakout Rooms (osobne pokoje) to potężne narzędzie, które pozwoli organizatorom podzielić uczestników na mniejsze grupy, w których mogą np. omawiać pomysły, robić burze mózgów, uczyć się i dyskutować. Pozwala organizatorom spotkań przypisywać uczestników do pokoi i dodawać, zmieniać nazwę oraz usuwać wirtualne pokoje.

Microsoft Teams

Narzędzie jest od paru tygodni dostępne w wersji zapoznawczej, a jego szersza dostępność została zaplanowana na jesień lub też w ostatni kwartał tego roku. Dziś Microsoft doprecyzował plany, informując, że wyczekiwana funkcjonalność stanie się ogólnodostępna w październiku.

Podsumowania spotkań

Gdy spotkanie Teams się zakończy, automatycznie tworzone będzie jego podsumowanie zawierające nagranie, transkrypcję, zapis czatu, udostępnione pliki i inne dane. Podsumowanie to będzie też dostępne w kalendarzu Outlook, gdy przejdziemy do elementu spotkania.

Microsoft Teams

Podsumowania mogą okazać się przydatne nie tylko dla uczestników, ale też zaproszonych osób, które nie mogły uczestniczyć w spotkaniu na żywo. Microsoft dodaje, że wkrótce nagrania spotkań będą automatycznie przechowywane — podobnie jak reszta plików — w Microsoft 365. Z tego miejsca będzie je można udostępniać (oczywiście z zachowaniem zasad prywatności i zgodności) zewnętrznym uczestnikom.

Nowy limit uczestników spotkań

Spotkania w Microsoft Teams obsługują maksymalnie 1000 uczestników z możliwością interakcji. W przypadku większych spotkań Teams wspiera już 20 tysięcy (!) uczestników z samym podglądem. Mogą oni korzystać z napisów generowanych na żywo. Opcja ta jest dostępna dla subskrybentów planu Advanced Communications.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia