Windows Update pokazuje teraz, czy komputer będzie obsługiwał Windows 11

Windows Update pokazuje teraz, czy komputer będzie obsługiwał Windows 11

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:36
30.08.2021
2417 wyświetleń

Windows 11 ukaże się jeszcze w tym roku. Zostało już potwierdzone, że nowy system operacyjny za pośrednictwem usługi Windows Update trafi jedynie na komputery, które spełniają wymagania sprzętowe. W pozostałych scenariuszach można skorzystać na własną odpowiedzialność z narzędzia Media Creation Tool. A jak sprawdzić, czy komputer spełnia wymagania? Spokojnie, sam nam o tym powie.

Microsoft podał już szczegółowe informacje na temat tego, co sprawia, że ​​urządzenie kwalifikuje się do aktualizacji, która zainstaluje Windows 11. Wspierane są urządzenia z procesorem Intel 8. generacji, Ryzen 2000 i nowszymi. Zaktualizowana lista obejmuje również obsługę wybranych procesorów 7. generacji, takich jak Core X-series, Xeon W-series oraz Core i7-7820HQ. Niestety, przynajmniej na razie lista się nie rozszerza. Microsoft potwierdził też, że jego własne produkty Surface, w tym Surface Laptop, nie zostaną uaktualnione do Windows 11. Surface nie otrzyma żadnego specjalnego traktowania i jedynie nowsze modele będą mogły zainstalować Windows 11 poprzez Windows Update.

Windows Update

Aby sprawdzić, czy komputer spełnia wymagania Jedenastki, najprościej jest teraz skorzystać z narzędzia PC Health Check, które wykrywa ewentualne problemy ze zgodnością. Teraz nie jest to już niezbędne. Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, Windows Update sam poinformuje użytkownika, czy ​​jego urządzenie jest gotowe na system Windows 11. Nowość działa na razie tylko w kanale Release Preview.

W oknie ustawień Windows Update, gdy spełnione są wymagania minimalne, wyświetla się "Wspaniała wiadomość" z informacją o tym stanie rzeczy. Microsoft wyjaśnia w niej również, że konkretne terminy, w których Windows 11 będzie oferowany, mogą się różnić w zależności od urządzenia. Ponadto niektóre funkcje Windows 10 nie są dostępne w Windows 11, a niektóre aplikacje i funkcjonalności mogą mieć dodatkowe wymagania. Poniżej znajdują się również linki do odpowiednich artykułów pomocy technicznej, które dostarczają więcej informacji na temat wymagań Windows 11 i usuniętych z niego funkcji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2021/08/30/windows-update-now-tells-you-if-windows-11-can-be-installed-on-your-pc/

Polecamy również w kategorii Windows 11