Windows Spotlight - gdzie znaleźć obrazy z ekranu blokady?

Windows Spotlight - gdzie znaleźć obrazy z ekranu blokady?

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:00
08.11.2018
0 komentarzy
855 wyświetleń

Jeśli w ustawieniach personalizacji Ekranu blokady systemu Windows wybierzemy opcję W centrum uwagi Windows (Windows Spotlight), to na ekranie logowania naszego komputera będą się pojawiać cyklicznie różne, bardzo interesujące obrazy. Wielu użytkowników często szuka odpowiedzi na pytanie, gdzie znaleźć te obrazy lub ich źródło?

Windows Spotlight

Niestety, Microsoft nie ułatwił nam zadania i ukrył te obrazy dosyć głęboko w plikach systemowych. Na domiar złego nie są one zapisane jako pliki obrazu, a ich nazwa to ciąg losowych znaków. Jak w takim razie z nich skorzystać?

  1. Jest to wbrew pozorom bardzo proste, choć wymaga trochę kombinacji. Zacznijmy od tego, gdzie znajdziemy potrzebne nam pliki. Znajdują się one w folderze użytkownika na dysku systemowym. Musimy więc przejść do lokalizacji:
  2. C:\Users\nazwaużytkownika\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets

  3. W tym folderze znajdziemy wspomniane pliki o nic nie mówiących nazwach. Teraz, gdy już je odnaleźliśmy, trzeba wydobyć z nich to, co najbardziej interesujące. Aby to zrobić, musimy przekonwertować wszystkie pliki do formatu obrazu, by znaleźć dokładnie te, o które nam chodzi. Można to spróbować robić na zasadzie prób i błędów, wybierając na przykład te, które mają największy rozmiar.
  4. Spotlight

  5. Istnieje jednak dużo prostszy sposób na hurtową konwersję plików. Nie musimy nawet instalować żadnej zewnętrznej aplikacji. Wystarczy jedynie stary dobry Wiersz polecenia. Najpierw należy przekopiować wszystkie pliki z wyżej wymienionego folderu do nowej, dowolnie wybranej przez nas lokalizacji. Tworzymy nowy folder i wklejamy do niego skopiowaną zawartość. Następnie uruchamiamy Wiersz polecenia, wpisując w polu wyszukiwania cmd.
  6. Windows Spotlight

  7. Następnie pora na odrobinę windowsowej magii. Magiczne zaklęcie brzmi ren. Za pomocą tego polecenia możemy szybko przekonwerotwać wszystkie pliki w utworzonym przez nas folderze. Przykładowo niech zlokalizowany on będzie na pulpicie i nosi nazwę Spotlight. Tak więc czarujmy! Wpisujemy następujące polecenie:
  8. ren C:\Users\nazwa_użytkownika\Desktop\Spotlight\*.* *.jpg"

To wszystko! Wszystkie wklejone przez nas do docelowego folderu pliki są teraz klasycznymi obrazami. Jak widać, jest tutaj dużo więcej innych obrazów ponad te, które składają się na usługę Windows Spotlight. Wystarczy wybrać te, które nas interesują, a pozostałe możemy śmiało usunąć (oczywiście te w oryginalnej lokalizacji pozostawiamy nienaruszone).

Windows Spotlight


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Cenne wskazówki dla Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor