Menu kategorii
 • Windows Mobile FAQ

  Windows Mobile FAQ

   Dawid Długosz
  Dawid Długosz
  00:00
  24.09.2007
  10018 wyświetleń
  • Czym jest urządzenie Windows Mobile?

  Urządzenie podręczne pracujące pod kontrolą platformy mobilnej Windows Mobile. Umożliwia wysyłanie e-maili, przeglądania stron sieci Web oraz bycie w stałym kontakcie z innymi osobami oraz wiele innych funkcjonalności. Jest to środowisko pracy, które możemy dostosowywać oraz rozbudowywać o nowe opcje dzięki możliwościom instalowania dodatkowego oprogramowania zwiększającego funkcjonalność.

  • Jaka jest różnica pomiędzy Pocket PC, a Smartphone'm?

  Pocket PC jest pełnowartościowym urządzeniem posiadającym dużą funkcjonalność znaną z normalnego komputera. Tak więc edycja Windows Mobile, pod kontrolą której pracuje, wyposażona jest w mobilny pakiet Office, umożliwia korzystanie z internetu przez WiFi oraz posiada wiele innych użytecznych aplikacji, które przydają się na co dzień. Natomiast smartphone ma funkcjonalność telefonu i posiada mały zestaw dodatkowych aplikacji, który oczywiście możemy poszerzyć o rozwiązania firm trzecich. Urządzenia tego typu zazwyczaj mają także mniejszy wyświetlacz, który utrudnia przeglądania stron sieci Web.

  • Jak wprowadzać dane w urządzeniu Windows Mobile?

  W Windows Mobile możemy zrobić to na kilka sposobów. Urządzenia są często wyposażone w klawiaturę w standardzie QWERTY. Często spotykanym rozwiązaniem jest także klawiatura ekranowa oraz ekran dotykowy. Do wielu urządzeń Windows Mobile możemy także podłączyć zewnętrzne klawiatury, np. poprzez bluetooth.

  • Czy mogę używać urządzenia Windows Mobile jako odtwarzacza muzyki i filmów?

  Jak najbardziej tak! To wszystko umożliwia zintegrowany z mobilnymi okienkami program Windows Media Player Mobile. Co prawda odtwarza tylko pliki z rozszerzeniami .mp3, .wma oraz .wmv, ale z drugiej strony są one najczęściej stosowanymi.

  • Jak przetransferować pliki do komputera i w odwrotnym kierunku?

  W tym celu możemy skorzystać z połączenia poprzez bluetooth, kabla USB, lub też poprzez WiFi. W Windows XP zrobimy to przy użyciu oprogramowania ActiveSync, natomiast Windows Vista jest już wyposażony w odpowiednią aplikację do transferu danych(Windows Mobile Device Center).

  • Jakiego typu dokumenty mogę otwierać?

  Wiele dodatkowych aplikacji, które znajdziemy w środowisku Windows Mobile umożliwia przeglądania oraz edycję wielu popularnych formatów plików. Tak więc możemy użyć mobilnego Word'a, aby przejrzeć pliki .doc lub .rtf. Skoroszyty Excela (.xls) oraz pliki prezentacji (.ppt) otworzymy także korzystając z programów Office Mobile (odpowiednio Excel Mobile oraz Powerpoint Mobile). Może słuchać plików audio z rozszerzeniem .wma oraz .mp3 i oglądać filmy (tylko .wmv). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie jeśli chcemy przeglądać inne formaty plików - zrobimy to instalując odpowiednie oprogramowanie firm trzecich.

  • Jak mogę przechowywać dane?

  Jeśli chcemy przechowywać pliki na urządzeniu Pocket PC to zrobimy to przy wykorzystaniu zewnętrznych nośników, jakimi są karty pamięci typu SD (Secure Digital) i miniSD oraz CF (Compact Flash).


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Windows Mobile