Menu kategorii
 • Windows Journal

  Windows Journal

   Łukasz Foks
  Łukasz Foks
  00:00
  29.11.2007
  10276 wyświetleń

  Windows Journal to kolejna aplikacja stworzona z myślą o użytkownikach komputerów typu tablet. W porównaniu z Sticky Notes , Windows Journal to znacznie bardziej rozbudowany program. Do dyspozycji mamy takie narzędzia jak pióro, narzędzie wyboru, czy flagi. Wybrane fragmenty w zapisanej odręcznie notatce możemy wyróżniać kolorami co znacznie ułatwia pracę z tekstem. Aby uruchomić Windows Journal należy kliknąć menu Start, następnie Wszystkie programy, i kolejno Akcesoria, folder Tablet PC i w nim wybieramy Windows Journal. Na jednym z pasków zadań znajduje się przybornik. Znajdziemy w nim narzędzia do pisania, zaznaczania i usuwania: Pióro, Wyróżnienie, Gumka, Narzędzie wyboru, Wstaw/usuń odstęp oraz Flaga. Najistotniejsze są pierwsze cztery. Pióro to elektroniczny odpowiednik długopisu, Wyróżnienie służy do zakreślania, Gumka usuwa ślady na notatce, Narzędzie wyboru pozwala na zaznaczanie elementów znajdujących się w obrębie notatki. Każde z nich ma dodatkowe ustawienia grubości. Pod ikoną przedstawiającą pióro znajduje się mała strzałka skierowana w dół – klikamy na nią, po chwili rozwija się lista z dostępnymi grubościami. Możemy dostosować każde z tych opcji klikając Ustawienia pióra. Wyróżnienie posiada również takie opcje.

  Do notatek tworzonych w Windows Journal mogą być dodawane zdjęcia. Aby dodać obraz, należy z menu Wstaw wybrać kontrolkę Obraz. Po chwili w oknie Wstaw obraz wskazujemy lokalizację pliku graficznego.

  Gdy notatka liczy wiele stron nawigacja pomiędzy nimi może wydawać się trudna – nic bardziej mylnego. W prawym dolnym rogu okna znajdują się dwie kontrolki przedstawiające podwójne strzałki skierowane w odmienne strony (górna w górę, dolna w dół). Klikając na odpowiednie przyciski  przechodzić będziemy do niższej lub wyższej strony. Dodatkowo w menu Edycja znajdziemy opcję Przejdź do strony. Po kliknięciu pojawi się okno Przechodzenie do strony, w którym wpisujemy numer szukanej strony. Klikamy OK i chwilę później przeniesiemy się do szukanego tekstu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Tablet PC