Windows Insider z oficjalną aplikacją PWA. Co w niej zobaczymy?

Windows Insider z oficjalną aplikacją PWA. Co w niej zobaczymy?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:57
26.09.2018
740 wyświetleń

Na początku tego roku Microsoft wprowadził aplikacje PWA do przeglądarki Edge i Sklepu dla Windows 10. Progressive Web Apps są aplikacjami webowymi, progresywnie rozszerzonymi przez nowoczesne technologie. Przez Microsoft traktowane są jako dopełnienie standardu UWP i wczesny trend, który - jak firma ma nadzieje - niebawem stanie się wszechobecnym standardem. Ostatnimi czasy najgłośniej jest o Twitterze w wersji PWA, ale Microsoft też nie próżnuje i wypuszcza własną aplikację PWA.

Chodzi mianowicie o Windows Insider App - oficjalną aplikację programu Windows Insider, zwanego też u nas - nie wiedzieć, czemu - Niejawnym programem testów systemu Windows. Tę nową wersję Microsoft pokazał na trwającej w tym tygodniu konferencji Ignite 2018 podczas dzisiejszej sesji, dotyczącej WIP w biznesie i przedsiębiorstwach. O samej aplikacji nie wiadomo jeszcze zbyt wiele. Z tej wczesnej zapowiedzi można jednak wywnioskować, że:

  • Nad aplikacją trwają już prace.
  • Jest to Progressive Web App.
  • Ciemny motyw jest motywem domyślnym.
  • Aplikacja będzie dostępna dla wszystkich urządzeń dzięki designowi PWA.
  • Aplikacja zostanie wydana jako open-source, dzięki czemu inni deweloperzy będą mogli zapoznawać się z jej kodem, by zyskać lepsze poznanie PWA i móc samemu pisać lepsze aplikacje UWP + PWA.

Dlaczego akurat PWA? Oprócz tego, że jest to przez Microsoft wielbiony i promowany standard, technologia PWA umożliwia stałe aktualizowanie zawartości po stronie serwera. Aplikacja będzie więc zawsze aktualna, a użytkownicy nie będą musieli pobierać uaktualnień z Microsoft Store czy Windows Update. Jeśli chodzi o zawartość, to będzie tam wszystko, co istotne z punktu widzenia Insidera, na bieżąco serwowane przez Microsoft: newsy z bloga, podcasty i informacje o eventach. Będą też sekcje z informacjami o kompilacjach, konkretnych aplikacjach i funkcjonalnościach, a także aktywnościach użytkowników. Prawdopodobna będzie również integracja z Microsoft Teams.

Z prezentacji wynika, że nowa aplikacja Windows Insider jest już w zaawansowanym stadium rozwoju. Kwestią czasu jest więc jej publikacja. Spodziewamy się, że nastąpi to w najbliższych miesiącach, jeszcze przed premierą Windows 10 19H1. O wszelkich postępach będziemy Was informować na bieżąco.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/official-windows-insider-app

Polecamy również w kategorii Windows Insider