Windows Insider nie doczeka się aplikacji PWA. Microsoft anulował projekt

Windows Insider nie doczeka się aplikacji PWA. Microsoft anulował projekt

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:51
24.01.2020
580 wyświetleń

PWA to coraz popularniejszy model aplikacji, który ma niewątpliwe zalety. Nie zawsze jednak sprawdzi się lepiej od aplikacji klasycznych czy UWP, głównie ze względu na swoje ograniczenia. Okazały się one nie do przejścia dla Microsoftu, który od pewnego czasu tworzył w tym formacie aplikację Windows Insider. Gigant ostatecznie porzucił projekt i napisał parę słów wyjaśnień.

Minął już ponad rok od czasu prezentacji aplikacji Windows Insider w modelu Progressive Web App. Aplikację zapowiedział Microsoft na konferencji Ignite 2018 i wyjaśnił, że zapewni ona dostęp do wszystkich informacji związanych z programem Insider, w tym do postów o nowych kompilacjach na blogu i danych o aktywności użytkownika w programie. Po wielu miesiącach prace zostały wstrzymane i aplikacja ostatecznie się nie ukaże. Co dokładnie stanęło na przeszkodzie?

Nie planujemy już zewnętrznych testów publicznego wydania naszej "Project Catnip PWA" dla Windows Insider Program. Z powodu pewnych ograniczeń technicznych nie będziemy w stanie oferować doświadczeń, które chcieliśmy, Insiderom poprzez PWA. Nadal szukamy rozwiązań dla niektórych funkcjonalności, które sprawdzaliśmy w PWA. Dziękujemy jak zawsze za wasz entuzjazm.
— Brandon LeBlanc, Senior Program Manager, Windows Insider Program

Porzucenie projektu Catnip ("Kocimiętka") jest dość niefortunne z punktu widzenia użytkownika, który chciałby podejmować interakcje w programie Insider spoza komputera PC. Dzięki formatowi PWA aplikacja mogłaby być uruchamiana na właściwie dowolnym urządzeniu, w tym na smartfonie, i oferować te same funkcje. Nie znaczy to jednak, że aplikacja w ogóle nie powstanie. Microsoft wciąż szuka sposobu, aby "upakować" doświadczenie aplikacji w innym formacie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-has-canceled-its-windows-insider-pwa

Polecamy również w kategorii Windows Insider