Menu kategorii
 • Windows Insider Program wzbogacony o kolejny system: Windows Server

  Windows Insider Program wzbogacony o kolejny system: Windows Server

   Amadeusz Labuda
  Amadeusz Labuda
  09:00
  12.05.2017
  1680 wyświetleń

  Jednym ze sposobów ulepszenia dostarczanego oprogramowania, jaki opracował Microsoft, jest funkcjonujący już od końca 2014 roku program Windows Insider. Umożliwia on zainteresowanym użytkownikom dostęp do funkcji, które w dalszym ciągu ulegają przebudowie, ci zaś rewanżują się (nie zawsze) konstruktywną krytyką zaimplementowanych zmian. Co oczywiste, największą popularnością cieszy się wśród nich Windows 10, jednak do grona obiektów testowych dołączyło teraz rozwiązanie bardziej zaawansowane, mianowicie Windows Server.

  Sprawa jest o tyle ciekawa, że do dyspozycji Insiderów został oddany obraz ISO Windows 2016 Nano Server, czyli „zoptymalizowane pod obsługę kontenerów” rozwiązanie, do którego dostęp można zyskać poprzez Docker Hub. Ma ono w teorii pozwolić na zmniejszenie miejsca zajmowanego przez kontenery .NET aż o 50%. Jak widać, mamy tu do czynienia z najnowszymi rozwiązaniami wprowadzanymi przez giganta z Redmond, nie zaś ze „standardowym” systemem.

  Windows Server, kolejny element programu Windows Insider

  Oczywiście należy mieć nadzieję, że osób testujących ten zapowiadający się ciekawie system będzie jak najwięcej, bowiem ich wsparcie powinno w znaczącym stopniu podnieść jakość narzędzi serwerowych oferowanych przez Microsoft. Ponadto, jest to kolejne potwierdzenie faktu, że cały program Windows Insider nadal prężnie się rozwija.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/windows-server-to-join-the-insider-program-this-summer?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+neowin-main+%28Neo

  Polecamy również w kategorii Windows Server 2016