Windows Defender ATP zyskuje aktualizację w Fall Creators Update

Windows Defender ATP zyskuje aktualizację w Fall Creators Update

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:32
07.09.2017
0 komentarzy
1587 wyświetleń

Microsoft ogłosił dziś dostępość przedpremierową Windows Defender ATP (Advanced Threat Protection) w aktualizacji Fall Creators Update. Poznaliśmy też niektóre ulepszenia narzędzia, które zadebiutują w zbliżającej się aktualizacji funkcjonalnej systemu. Przypomnijmy - Windows 10 Fall Creators Update zostanie udostępniony 17 października tego roku. Zainteresowani użytkownicy mogą jednak z wymienionych tu nowości skorzystać już teraz.

Advanced Threat Protection to usługa pozwalająca firmom rozpoznawać, śledzić i odpowiadać na zaawansowane ataki sieciowe. Microsoft określa ją mianem "po-wypadkowej" warstwy ochronnej w hierarchii zabezpieczeń Windows 10. Dzięki kombinacji technologii po stronie klienta i rozbudowanych usług w chmurze ATP pomaga rozpoznać zagrożenia, które wymknęły się innym zabezpieczeniom, dostarczając informacji i proponowanych rozwiązań. Działanie usługi opiera się na dwóch krokach: rozpoznawanie złożonych ataków i rekomendacja formy odpowiedzi. WDATP był już aktualizowany w Creators Update. Teraz czas na drugą falę ulepszeń.

WDATP

W nowej wersji pojawia się "scentralizowane i uproszczone doświadczenie zarządzania" w System Center Configuration Manager. Ma ono łączyć różne funkcje zabezpieczeń, takie jak Endpoint Detection and Response, Windows Defender Antivirus, Windows Defender Firewall, Windows Defender SmartScreen, Windows Defender Device Guard i Windows Defender Exploit Guard. Wprowadzono również nową tablicę Security Analytics. Pozwoli ona porównać stan zabezpieczeń naszej firmy z "zalecaną przez Windows linią bazową" i - rzecz jasna - odkryć potencjalne luki w zabezpieczeniach i sposoby ich załatania. Co jeszcze potrafi WDATP? Firmy zyskują opcję tworzenia niestandardowych raportów za pomocą Power BI, "które umożliwią im interaktywne analizowanie maszyn wraz z alertami i statusem dochodzenia". Użytkownicy uzyskają dostęp do swoich danych za pośrednictwem interfejsów API zawartych w Intelligence Security Graph, co oznacza, że można ich używać w niestandardowych aplikacjach. Microsoft dodaje ponadto wsparcie dla systemów Windows Server 2012 R2 i Server 2016.

Użytkownicy zainteresowani wypróbowaniem programu Windows Defender ATP mogą zarejestrować się tutaj, by skorzystać z bezpłatnej 90-dniowej wersji próbnej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/09/07/windows-defender-atp-windows-10-fall-creators-update-now-open-public-preview/

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo

Komentarze

Skomentuj

Autor