Windows AutoPilot, czyli nowy zestaw funkcji Microsoftu

Windows AutoPilot, czyli nowy zestaw funkcji Microsoftu

 Damian Lisak
Damian Lisak
13:59
30.06.2017
0 komentarzy
2359 wyświetleń

W dniu wczorajszym Microsoft zaprezentował swoją nową usługę - Windows AutoPilot, będącą częścią programu Windows AutoPilot Deployment Program. Jest to zestaw narzędzi opartych na rozwiązaniu chmury, których zadaniem jest uproszczenie wdrażania i zarządzania nowymi komputerami z Windows 10. Co więcej, gigant usprawnił także zarządzanie urządzeniami mobilnymi oraz dodał nowe funkcje do monitorowania stanu urządzenia w Windows Analytics.

AutoPilot to rozwiązanie kierowane przede wszystkim do firm wykorzystujących wiele komputerów. Dzięki niemu po zakupie nowego PC z Dziesiątką nie będzie już konieczna manualna konfiguracja komputera przez zespół IT, aby przystosować go pod wymogi firmy. Usługa Windows AutoPilot Deployment umożliwia administratorom konfigurację i dostosowanie systemu Windows 10 na poziomie chmury. Działa to w połączeniu z usługami Azure Active Directory (AAD) oraz Intune MDM. Wystarczy, że użytkownicy zalogują się na nowym komputerze przy wykorzystaniu poświadczeń firmy, a Windows AutoPilot Deployment w pełni go skonfiguruje poprzez połączenie z AAD, usługami Intune, przekształcenie systemu w Windows 10 Enterprise, wdrożenie konfiguracji oraz instalację aplikacji typu Office 365. Co więcej, Microsoft udostępni Windows AutoPilot Deployment Program, by umożliwić dołączenie do programu firmom, które wcześniej zakupiły sprzęt. Firma opublikowała także informacje na temat kolejnych funkcji, które mają się pojawić wraz z aktualizacją Fall Creators Update:

  • Windows AutoPilot Reset - nowy mechanizm resetowania w pełni skonfigurowanego urządzenia przy jednoczesnym zachowaniu zarządzania MDM i stanu połączenia AAD oraz automatycznym przywróceniem pełnej konfiguracji urządzenia,
  • Enhanced Personalization with Windows AutoPilot Deployment - możliwość wstępnego przypisania urządzenia do określonego pracownika w firmie, za pomocą konfiguracji poprzez chmurę,
  • Self Service Active Directory domain join - automatyczna dystrybucja, by wprowadzić urządzenia z Windows 10 do domeny Active Directory, wpisana zostaje ponownie do Microsoft Intune.

Gigant umożliwi organizacjom wdrożenie i konfigurację Windows Defender Application Guard, a także konfigurowanie podstawowych ustawień zabezpieczeń w celu ułatwienia korzystania z rekomendowanych ustawień zabezpieczeń w zarządzanych przez MDM urządzeniach. Pojawi się także wsparcie MDM dla urządzeń połączonych z domeną Active Directory oraz będzie możliwym konfigurowanie reguł zapory systemu.

Choć AutoPilot Deployment Program dedykowany jest organizacjom, może także sprawdzić się w gospodarstwach domowych, w których korzysta się z kilku urządzeń z Windows 10. Prędzej czy później może się zdarzyć, że Dzisiątka się wysypie (np. w przypadku korzystania z programu Windows Insider Preview) lub w domu pojawi się nowy komputer, wówczas AutoPilot może zaoszczędzić użytkownikom nieco czasu i nerwów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-announces-windows-autopilot-new-set-features-simplify-deployment-new-windows-10-pcs/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor