Menu kategorii
 • Windows 8.1 nie potrzebuje ekranu, by pokazać swoje możliwości

  Windows 8.1 nie potrzebuje ekranu, by pokazać swoje możliwości

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:53
  16.01.2014
  4490 wyświetleń

  W ilu filmach science-fiction i wizjonerskich reklamach widzieliśmy już holograficzne interfejsy 3D? Teraz, dzięki powstaniu nowej technologii, współdziałającej z Windowsem 8.1, stało się to możliwe!

  Digital Video Enterprises, producent DVE Immersion Room, przedstawił technologię, wykorzystującą specjalne projektory, czujnik Kinect oraz aplikację dla systemu Windows 8.1.

  Technologia pozwala na jeszcze lepsze prezentowanie treści na wszelkiego typu konferencjach. Jak ogłasza DVE, "aplikacje takie, jak PowerPoint czy Lync, funkcjonują teraz w trybie rozszerzonej rzeczywistości wraz z trójwymiarowymi obiektami zawieszonymi w przestrzeni, jednak bez udziału jakiegokolwiek szkła." Poniższe wideo ukazuje możliwości Immersion Roomu - użytkownik operuje interfejsem Modern UI, zawieszonym w przestrzeni, by wybrać interesującą go aplikację. Następnie wprowadza dane na tablecie, a wykres wraz z komentarzem pojawiają się w formie hologramu.

  Oczywiście technologia trafi najpierw do klientów biznesowych czy organów państwowych. DVE nie podali nawet orientacyjnej ceny systemu na konferencji prasowej, dlatego póki co nie spodziewajmy się hologramów w każdym domu. Jednakże możemy uważać to za kamień milowy w rozwoju technologii rodem z fantastyki naukowej - która de facto przestała być już fantastyką. Można by powiedzieć "zaczęło się!".


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/watch-windows-81-apps-floating-inside-a-holographic-conference-room

  Polecamy również w kategorii Windows 8