Windows 7 błędnie podaje, że kopia systemu nie jest oryginalna

Windows 7 błędnie podaje, że kopia systemu nie jest oryginalna

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:11
11.01.2019
2 komentarze
930 wyświetleń

Styczniowe aktualizacje zbiorcze dla Windows 7 wywołały więcej problemów, niż początkowo sądzono. Wczoraj pisaliśmy o problemach z siecią. To jednak dotyczy tylko użytkowników, korzystających z protokołu SMBv2. Dużo bardziej dotkliwy może okazać się inny problem. Po zainstalowaniu KB4480970 system przestaje rozpoznawać własną aktywację.

Ta kopia systemu Windows nie jest oryginalna - komunikat o takiej treści zaskoczył część użytkowników Siódemki, których systemy były wcześniej pomyślnie aktywowane. Oprócz budzącego postrach napisu w prawym dolnym rogu ekranu mogą pojawić się też inne podobne powiadomienia, m.in. błąd z podanym kodem "xC004F200 (non-genuine)". Microsoft początkowo pisał, że pracuje nad rozwiązaniem. Dziś na liście zmian można przeczytać, że problem został już rozwiązany. Wina leżała po stronie serwerów Microsoft Activation oraz Validation. Microsoft opisał dokładniej sytuację w KB4487266.

Przy okazji styczniowego Patch Tuesday oberwała nie tylko Siódemka. Pisaliśmy wcześniej o całym spektrum problemów, które zgłaszają użytkownicy Windows 10, zwłaszcza w wersji April 2018 Update.

Niestety, mimo obietnicy poprawy i szczegółowych wyjaśnień Microsoft nadal wypuszcza aktualizacje z błędami, rozpoznając je i poprawiając dopiero po premierze. Najwyraźniej skandale towarzyszące wydaniu October 2018 Update nic w tej materii nie zmieniły.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/kb4480970-is-causing-windows-7-activation-issues/

Polecamy również w kategorii Windows 7

Komentarze

  • windziarz 18:12 11.01.2019

    Teraz chyba sprawa jest jasna. Pewna duża firma zakończyła budowę nowej farmy serwerów i inwentaryzuje komputery z całego świata. Ładnie.

  • Paweł 14:50 12.01.2019

    No jeszcze w przypadku Windows 10 mógłbym to jakoś zrozumieć (choć też nie powinno tak być) system jest ciągle rozwijany o nowe funkcji i rozwiązania. W przypadku Windows 7 kiedy to aktualizacje po za bezpieczeństwem nie wznoszą żadnych nowych rozwiązań jest to po prostu zadziwiające. Czasami odnoszę wrażenie, że w Microsofcie ktoś stracił nad tym wszystkim kontrolę.

Skomentuj

Autor