Nvidia wypuściła aktualizację zabezpieczeń dla Windows 7 i 8

Nvidia wypuściła aktualizację zabezpieczeń dla Windows 7 i 8

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/5/2024, 3:40 PM

Liczba odsłon: 381

Nvidia oficjalnie skończyła aktualizować sterowniki GPU dla Windows 7 i 8/8.1 pod koniec 2021 roku. Mimo to producent zobowiązał się dostarczać poprawki bezpieczeństwa do września bieżącego roku. O paru takich aktualizacjach pisaliśmy już w przeszłości, m.in. w lutym. Tymczasem nadeszła kolejna aktualizacja dla niewspieranych systemów.

Microsoft i wielu innych deweloperów oraz producentów porzuciło już wsparcie dla Windowsa 7 i 8/8.1. W kontrze do nich stoi Nvidia, która dość regularnie udostępnia aktualizacje poprawiające bezpieczeństwo. Najnowsza wersja podnosi wersję sterownika do 475.06. Jest to sterownik non-WHQL, jako że Microsoft nie akceptuje już publikacji sterowników WHQL dla Windows 7, 8 i 8.1. Aktualizacja ta nie zawiera też żadnych poprawek związanych z grami czy funkcjami, optymalizacji ani nowych funkcji. Nawet jeśli korzystasz ze wspieranej karty graficznej, np. z GTX 10 Series, wszelkie nowości i ulepszenia są zarezerwowane dla Windows 10 i Windows 11.

Nvidia zdaje sobie sprawę, że niektórzy klienci nie mogą dokonać uaktualnienia. Dla nich producent będzie jeszcze dostarczał aktualizacje zabezpieczeń do września 2024 roku. Potem muszą radzić sobie sami. Jeśli chodzi o zmiany w wersji 475.06, producent czeka, aż więcej użytkowników pobierze aktualizację, nim ujawni załatane podatności. Informacje o tym powinny pojawić się na stronie NVIDIA Product Security za kilka dni.

Windows 7, niewspierany od prawie 4,5 roku, ma nadal 2,86% udziału na PC (według StatCounter) i 0,38% udziału wśród graczy (według Steam). Windows 8/8.1 ma jeszcze mniejszą bazę użytkowników. Choć to niewielki odsetek, to trzeba pamiętać, że w użyciu jest ponad 1,5 miliarda pecetów z Windows, a więc tych z niewspieranymi wersjami może być nawet 50 milionów!

Źródło: https://www.neowin.net/news/nvidia-releases-new-graphics-driver-for-windows-7-and-8/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia