Windows 11 dla edukacji - za co uwielbiają go uczniowie i nauczyciele?

Windows 11 dla edukacji - za co uwielbiają go uczniowie i nauczyciele?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:00
24.11.2022
539 wyświetleń

Aby lepiej wspomagać dzisiejszych nauczycieli, Microsoft przekształcił platformę Windows, która pomaga im odblokować pełen potencjał każdego ucznia w bezpiecznym i angażującym środowisku skoncentrowanym na jego potrzebach. Technologia ta wspiera równe szanse i dostępność. Windows 11 dla edukacji zapewnia proste, przystępne środowisko na urządzeniach, które są bezpieczne, łatwe we wdrażaniu i zarządzaniu oraz wydajne w zmieniających się warunkach roku szkolnego.

Za co nauczyciele uwielbiają Windows 11?

Za co nauczyciele uwielbiają Windows 11?

1. Funkcje ułatwień dostępu bez dodatkowych kosztów

Każdy uczeń ma unikalne potrzeby edukacyjne, a wbudowane funkcje ułatwień dostępu w Windows 11 pomagają je zaspokoić. Są to między innymi napisy na żywo, dostęp głosowy, czytnik immersyjny i sesje skupienia. Szeroka gama urządzeń z Windows 11 została zaprojektowana, aby wspierać uczniów neuroróżnorodnych i z różnymi możliwościami wzrokowymi, słuchowymi i mobilnymi.

2. Ochrona oparta na AI, która blokuje niezaufane aplikacje

Windows 11 został wyposażony w Inteligentną Kontrolę Aplikacji (Smart App Control). Dzięki niej użytkownicy mogą pobierać aplikacje z większą pewnością, wiedząc, że ochrona oparta na sztucznej inteligencji blokuje złośliwe oprogramowanie, a zaawansowane narzędzia wykrywające zagrożenia wysyłają alerty, kiedy może dojść do oszustwa phishingowego, gdy złośliwa aplikacja lub zhakowana strona proszą użytkownika o dane logowania. Oznacza to, że szkoły mogą zapobiegać kradzieży tożsamości i chronić szkolne dane oraz prywatność uczniów. Jednocześnie administratorzy, edukatorzy i uczniowie zachowują elastyczność w wyborze aplikacji.

3. Umiejętności techniczne nastawione na przyszłość

Windows 11 pomaga uczniom wejść w świat jutra. Przykładowo ponad 90% firm z listy Fortune 500 używa Microsoft Cloud. Zdecydowana większość korzysta też z systemu Windows i pakietu Microsoft 365, dostępnego również dla szkół. Windows 11 zapewnia ponadto nowy, prosty w obsłudze interfejs z narzędziami i funkcjami, które pomagają uczniom pozostawać skupionymi i zorganizowanymi.

4. Produktywność online i offline

Nauczyciele i uczniowie mogą cieszyć się produktywnością zarówno online, jak i offline, nadal korzystając z chmury jako zaplecza dla plików i dokumentów, miejsca współpracy, nauczania zdalnego i nie tylko. Windows 11 bezproblemowo łączy się z usługami w chmurze, dzięki czemu aplikacje i informacje są dostępne w dowolnym czasie, z dowolnego miejsca. System pozwala łatwo synchronizować pliki w OneDrive, aby bezpiecznie tworzyć ich kopie zapasowe lub je udostępniać.

OneDrive w Windows 11

5. Łatwa i samodzielna praca

Jedna ze specjalnych wersji systemu — Windows 11 SE — oferuje pamięć masową tylko w chmurze, co ułatwia uczniom znalezienie ich prac i plików. Dzięki menu Start na środku ekranu uczniowie mogą łatwo znaleźć potrzebne im pliki i aplikacje. Przydatną funkcją może okazać się też wyszukiwanie głosowe, oparte na języku naturalnym, które pomaga uczniom szybko znaleźć to, czego szukają.

Układy przyciągania w Windows 11

Dzięki sesjom skupienia w aplikacji Zegar można skupić się na konkretnych zadaniach bez rozpraszania się zbędnymi treściami. Z kolei nowe, interaktywne kontrolki dotykowe w Windows 11 sprawiają, że korzystanie z urządzenia staje się bardziej naturalne. Nauczyciele i uczniowie mogą obsługiwać komputer w preferowany przez siebie sposób — za pomocą gestów wieloma palcami, wprowadzania głosowego czy pisania piórem dotykowym.

Uczniowie też uwielbiają Windows 11!

Za co uczniowie uwielbiają Windows 11?

Wytrzymała i odporna na zalanie konstrukcja laptopów edukacyjnych pomaga uczniom chronić swoje urządzenia bez względu na to, co przyniesie dzień lekcyjny. Na wielu urządzeniach uczniowie mogą też pracować i tworzyć przez cały dzień na jednym ładowaniu baterii, dzięki czemu są przygotowani zawsze i wszędzie tam, gdzie odbywa się nauka. Windows 11 zapewnia im łączność z rówieśnikami i nauczycielami przez Wi-Fi i LTE/5G oraz oferuje płynną współpracę dzięki inteligentnym funkcjom wideokonferencji, takim jak kamery HD i mikrofony z redukcją szumów.

Dzięki funkcjonalności Microsoft Ink uczniowie i nauczyciele mogą używać cyfrowego pióra do pisania lub rysowania w wielu aplikacjach na urządzeniu obsługującym wprowadzanie odręczne za pomocą pióra. Microsoft Ink działa bezproblemowo w systemie Windows, przeglądarce Edge, programie OneNote i znanych aplikacjach edukacyjnych na platformie Microsoft 365, a także w wybranych aplikacjach innych firm.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://educationblog.microsoft.com/en-us/2022/11/top-reasons-why-teachers-and-students-love-using-windows-11

Polecamy również w kategorii Windows 11