Windows 11 22H2 z kolejnym problemem. Tym razem z Pulpitem zdalnym

Windows 11 22H2 z kolejnym problemem. Tym razem z Pulpitem zdalnym

 Mateusz Miciński
Mateusz Miciński
11:45
07.10.2022
1482 wyświetlenia

Windows 11 22H2 spędził w programie Insider około roku, umożliwiając użytkownikom, testerom, jak i deweloperom Microsoftu na znalezienie i wykluczenie jak największej liczby błędów. Mimo tego czasu niektóre błędy nie zostały wykryte i trafiły do finalnego wydania Windows 11 22H2. W ostatnim czasie Microsoft potwierdził problemy z niektórymi drukarkami, wydajnością kart NVIDIA, czy też kopiowaniem dużych plików.

Teraz okazuje się, że aktualizacja 22H2 ma kolejny problem. Dotyczy on łączenia się z pulpitem zdalnym. Problemy objawiają się głównie trudnością w nawiązaniu połączenia, losowe rozłączanie się i zawieszanie sesji z pulpitem zdalnym. Jak na razie sam Microsoft milczy w tej kwestii, ale jeden z pracowników twierdzi, że firma jest świadoma problemu i już go analizuje.

Jeżeli problemy z pulpitem zdalnym dotknęły także Ciebie, możesz odinstalować tymczasowo aktualizację 22H2 lub wyłączyć połączenia UDP, celem ominięcia błędu. W tym celu należy w rejestrze w gałęzi HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows NT\Terminal Services\Client utworzyć nową wartość DWORD o nazwie fClientDisableUDP i ustawić jej wartość na 1. Innym rozwiązaniem jest wyłączenie zasady UDP w Edytorze zasad grup.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.bleepingcomputer.com/news/microsoft/microsoft-investigates-windows-11-22h2-remote-desktop-issues/

Polecamy również w kategorii Windows 11