Menu kategorii
 • Windows 10 nie będzie już kwadratowy! Mamy wyciek ukazujący zaokrąglenia w interfejsie

  Windows 10 nie będzie już kwadratowy! Mamy wyciek ukazujący zaokrąglenia w interfejsie

   Mateusz Miciński
  Mateusz Miciński
  12:00
  21.07.2020
  4516 wyświetleń

  Historia interfejsu w systemie Windows zatacza krąg i powraca od czasów Windows Vista i Windows 7. Najpierw mieliśmy interfejs bogaty w animacje, efekty przeźroczystości i szkła, potem nadeszła era płaskiego interfejsu kafelkowego (kwadratowego), a teraz Windows 10 znów staje się efektowniejszy. Zaczęło się od ikon, które zyskały kolory i głębie, kolejnym krokiem było częściowe pozbycie się kafelków i ujednolicenie tła pod nimi w menu Start (te zmiany są aktualnie testowane w kompilacjach Windows Insider), a teraz przyszedł czas na zaokrąglenia.

  Nowe menu Start w Windows 10

  Na stronie Microsoft Tips można znaleźć screen menu Start, który ukazuje, że menu kontekstowe, pole wyszukiwania na pasku zadań, jak i same kafelki i podświetlenia pozycji na liście aplikacji zyskały zaokrąglone rogi. Zamiast ostrych i kwadratowych zakończeń tych elementów interfejsu, widzimy ładnie wykończone rogi, które zdecydowanie lepiej wpisują się w ideę Fluent Design i całego systemu Windows 10. Jak na razie nie wiemy kiedy zmiana ta trafi do systemu Windows 10, ale na pewno najpierw otrzymają ją testerzy Windows Insider. Całkiem możliwe, że już w jednej z najbliższych aktualizacji.

  Zaokrąglone menu Start w Windows 10

  Jak Wam podobają się te zmiany? Mnie osobiście bardzo. Interfejs użytkownika w Windows 10 wymaga sporego redesignu i nawet tak małe i subtelne zmiany cieszą oko.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Windows 10