Windows 10 dla PC i telefonów z aktualizacją 10586.420

Windows 10 dla PC i telefonów z aktualizacją 10586.420

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:16
14.06.2016
4856 wyświetleń

Mamy drugi wtorek miesiąca, a więc zgodnie z tradycją Patch Tuesday przyszedł czas na pakiet aktualizacji i poprawek. Dzisiejsza aktualizacja zbiorcza przeznaczona jest dla Windows 10 zarówno dla PC, jak też w wersji Mobile w kręgach Production (wersja stabilna) i Release Preview. Po jej zainstalowaniu numer builda zmieni się na 10586.420.

Co ciekawe, począwszy od lutego, kiedy to Microsoft wprowadził nowy model dystrybucji o nazwie Release Preview, nigdy nie było sytuacji, by otrzymywał on aktualizacje zbiorcze, które dopiero później trafiałyby do kręgu Production. Przykładowo, buildy 10586.242 i 10586.338 były dostępne w Release Preview, ale nie zagościły nigdy w Production. Jeśli aktualizacja ma trafić do obu kręgów, zostaje wydana w tym samym czasie. Tak czy inaczej mamy dziś Patch Tuesday i obok aktualizacji 10586.420 (KB3163018) pojawiły się też inne aktualizacje zabezpieczeń:

Co dokładnie zmieniło się w buildzie 10586.420:

  • Poprawiona niezawodność IE 11, Microsoft Edge, Cortany, odtwarzania audio (także w Muzyka Groove), aplikacji Mapy, Miracast i Eksploratora Windows.
  • Rozwiązany problem z powiadomieniami dymkowymi (balloon tip), które pojawiały się z lewej strony ekranu.
  • Rozwiązany problem z VPN, który nie działał prawidłowo przy zmianie interfejsu sieciowego (np. z Wi-Fi na dane mobilne).
  • Poprawione umiejętności Narratora w zakresie odczytywania wypunktowanych list, hiperłączy i informacji z obrazów.
  • Rozwiązano problem z lokalizacją, za którą aplikacje nawigacyjny mogły "nie nadążać".
  • Poprawiona wydajność ładowania stron w IE 11, gdy użytkownik korzysta z profilów roamingowych.
  • Telefony nie powinny już przerywać odtwarzania dzwonka przychodzącego połączenia, gdy odbiorą SMS-a.
  • Rozwiązano problem z niektórymi telefonami, w których nie można było na nowo dodać głównego konta Microsoft bez resetowania systemu po aktualizacji z WP 8.1.
  • Rozwiązano inne problemy z Microsoft Edge, Internet Explorer 11, Bluetooth, Cortaną, Wi-Fi, aplikacją Aparat Windows, USB, TPM, grafiką, zasadami grupy, pobieraniem muzyki i filmów ze Sklepu Windows, diagnostyką sieci, Eksploratorem Windows i nie tylko.
  • Łatki bezpieczeństwa dla Internet Explorer 11, Microsoft Edge, Server Message Block (SMB) Server, Microsoft Graphics Component, zasad grupy, DNS Server, Windows Diagnostic Hub, sterowników w trybie Kernel, Microsoft Windows PDF, Windows Structured Query, Adobe Flash Player, Web Proxy Autodiscovery Protocol (WPAD), JScript i VBScript.

Aktualizacja wymaga ponownego uruchomienia komputera - warto to sobie zaplanować. Niestety brak jakichkolwiek danych, dotyczących stricte wersji mobilnej. Microsoft najwyraźniej po macoszemu traktuje dokumentację uaktualnień wersji Mobile, co jest widoczne (czy raczej w ogóle niewidoczne) na stronie Historia aktualizacji systemu Windows 10 Mobile.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-releases-windows-10-build-10586420-for-both-pc-and-mobile

Polecamy również w kategorii Windows 10