Menu kategorii
 • Windows 10: build 10074 już dostępny

  Windows 10: build 10074 już dostępny

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  01:49
  30.04.2015
  4486 wyświetleń

  Microsoft obiecał, że w tym roku przyspieszy z wydawaniem kolejnych buildów Windows 10 i - jak na razie - wygląda na to, że słowa dotrzymuje. Najświeższa kompilacja o numerze 10074 została wypuszczona zaledwie tydzień po ostatniej wersji 10061. Nie bez znaczenia jest dzisiejsza data publikacji - kompilacja jest namacalnym przykładem wielu nowości, o których Microsoft wspominał podczas pierwszego dnia konferencji Build 2015.

  Build 10074 dostarcza sporej dawki nowości, jednak wydaje się przełomowy także pod innym względem - jest to pierwsza kompilacja, oznaczona jako Insider Preview. Microsoft zakończył więc cykl Technical Preview, by - jak mówi Gabe Aul - "odzwierciedlić ważną rolę społeczności Windows Insider w budowaniu Windows 10".

  Oto lista najważniejszych nowości:

  • Ogólne poprawki UX (doświadczenia użytkownika): nowe animacje dynamicznych kafelków w menu Start, ulepszone wsparcie dla wyświetlaczy DPI, powrót elementów Aero Glass.
  • Ulepszenia interfejsu Continuum: uproszczony pasek narzędzi, udogodnienia dla użytkowników tabletów.
  • Ulepszenia wielozadaniowości: zobaczymy je, używając skrótu Alt + Tab, uruchamiając Widok zadań i korzystając z funkcji Snap Assist.
  • Nowy zestaw dźwięków systemowych: Windows 10 posiada teraz odświeżone dźwięki - to długo wyczekiwana przez społeczność nowość, będąca wyznacznikiem każdego systemu Windows.
  • Wizualne i funkcjonalne odświeżenie Cortany: asystentka lepiej wpasowuje się w ogólne doświadczenie wizualne systemu. Cortana jest mocniej zintegrowana z menu Start - gdy szukamy aplikacji w menu Start, Cortana wyświetli nam podpowiedzi. Pojawiła się też nowa opcja podziału ekranu, w której Cortana oferuje szybki dostęp do Notatnika, przypomnień czy panelu feedbacku. Cortana została powiązana z Bing Instant Answers, dzięki czemu zaczyna szukać rozwiązania jeszcze w trakcie pisania frazy.
  • Aktualizacje poglądowych aplikacji Muzyka i Wideo: Muzyka (3.6.999.0) zyskała poprawki UX, wliczając w to bardziej immersyjne doświadczenie Now Playing z trybem pełnoekranowym z prawdziwego zdarzenia. Wideo (3.6.999.0) umożliwia pobieranie filmów i odcinków seriali TV z opcjami wstrzymania, przywrócenia i anulowania pobierania. Użytkownik może pobierać i usuwać wideo dowolną ilość razy na 3 różnych urządzeniach (Microsoft planuje powiększyć tę liczbę!).
  • Kwietniowa aktualizacja aplikacji Xbox: wersja 4.4.9014.0 (lub wyższa) wprowadza funkcję Game DVR dla gier PC, zrzuty ekranu, dynamiczny kafelek, profile użytkownika oraz udostępnianie prawdziwego nazwiska. Windows 10 posiada już sterowniki dla kontrolera Xbox One, dzięki czemu działa on już jak każde urządzenie plug-and-play.
  • Nowości w Sklepie Windows (beta): ikona aplikacji została zmieniona z szarej na niebieską. Aplikacje, pobrane w Windows 8.1 zostaną ukazane w Sklepie w Windows 10 (i odwrotnie).
  • Odkrywanie funkcjonalności i aplikacji Windows 10: podpowiedzi i tricki na ekranie blokady pozwolą użytkownikom lepiej poznać menu Start, Cortanę i inne aplikacje Windows.

  Obrazy Windows 10: Insider Preview (build 10074) dostępne są do pobrania w polskiej wersji językowej z poziomu naszego działu Download. Obrazy w pozostałych wersjach wraz z dedykowanymi im instrukcjami znajdują się na stronie Windows Insider Program.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/download-windows-10-build-10074

  Polecamy również w kategorii Windows 10