Menu kategorii
 • Windows 10: Technical Preview build 9879 już dostępny

  Windows 10: Technical Preview build 9879 już dostępny

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  21:20
  12.11.2014
  6284 wyświetlenia

  Zgodnie z zapowiedziami ukazała się trzecia już z kolei kompilacja poglądowej wersji Windows 10. Build 9879 został oficjalnie udostępniony i możemy go pobrać za pomocą Windows Update.

  Microsoft wyszczególnił tym razem problemy, na które potencjalnie mogą się natknąć niektórzy użytkownicy. "Tak, jak w poprzednim buildzie, otrzymujecie 'gorący' jeszcze kod" - pisze Microsoft. Może to oznaczać, że:

  • W niektórych przypadkach możecie zobaczyć czarny ekran podczas próby logowania lub odblokowania. Jedynym wyjściem będzie 'twardy reset' poprzez przytrzymanie przycisku włączenia komputera.
  • Nie będziecie mogli połączyć się z lokacjami sieciowymi Distributed File System.
  • Niektóre systemy mogą pokazać wzrost danych na dysku o 20 GB+ w związku z duplikacją sterowników. W systemach z niewielkim dyskiem twardym może to uniemożliwić instalację aktualizacji.
  • Rozmowy w Skype zostaną przerwane, podobnie jak odtwarzanie plików dźwiękowych w apce Muzyka, jeśli zostaną one zminimalizowane.
  • Pojawi się kilka znanych problemów, związanych z współdzieleniem ekranu w Lync.

  Odpowiednie poprawki dla pierwszych dwóch błędów zostaną "w krótkim czasie" udostępnione poprzez Windows Update. Pozostałe nie będą rozwiązane błyskawicznie.

  Windows 10

  Nowy build wnosi m. in. możliwość schowania ikony Task View i wyszukiwarki oraz przedstawioną na konferencji TechEd 2014 kontrolę za pomocą gestów. Poza tym system zyska nowe animacje minimalizacji i przywracania. '3 dots', czyli wspominany wcześniej 'trzykropek' został usunięty i zastąpiony trzema poziomymi liniami. Nawigacja w interfejsie Modern/Metro stanie się łatwiejsza. Microsoft przyznał także, że "naprawił sporo błędów", na które skarżyli się użytkownicy.

  Co sądzicie o nowym buildzie Windows 10? My zabieramy się do aktualizacji systemu i testów nowych możliwości.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-technical-preview-build-9879-released-download-it-now

  Polecamy również w kategorii Windows 10