Windows 10 Redstone 4 z nowym buildem 17074 w Fast Ring

Windows 10 Redstone 4 z nowym buildem 17074 w Fast Ring

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
06:31
12.01.2018
4110 wyświetleń

No i stało się! Nieco ponad trzy tygodnie oczekiwań i mamy kolejny build Insider Preview z gałęzi Redstone 4. Zgodnie z wyciekłymi nieco wcześniej materiałami nosi on numer 17074 i zawiera usprawnienia dla funkcji Godziny ciszy. Poza tym mamy solidną porcję innych nowości funkcjonalnych w obszarach i funkcjach, takich jak Microsoft Edge i jego czytniki ebooków, powłoka Windows, Near Share, Ustawienia, wprowadzanie danych i rozpoznawanie pisma odręcznego, XAML i aplikacja Aparat. Na koniec przytoczymy naniesione poprawki, znane błędy i informacje dla deweloperów.

Windows 10 Redstone 4 - Insider Preview build 17074

Lista zmian w kompilacji 17074 dla PC

Zmiany w internacjonalizacji Windows

W tym wydaniu Microsoft przeprojektował lokalizację Windows. Pożądane języki (pakiety językowe/tzw. Local Experience Pack) znajdziemy odtąd w Sklepie Microsoft i na stronie Region i język w aplikacji Ustawienia. Ponadto w Ustawieniach ułatwiono wyszukiwanie funkcji wspieranych dla poszczególnych języków.

Windows 10 Redstone 4 - Insider Preview build 17074

Microsoft ogłosił też, że zaczął używać sztucznej inteligencji (AI) i opartych na sieciach neuronowych mechanizmów maszynowego uczenia (ML) dla lokalizacji Windows. "Wprowadzenie do Microsoft Store pakietów Local Experience Packs pozwoliło nam korzystać z usprawnień ML [machine learningowych] i feedbacku użytkowników poprzez Language Community App, by częściej wypuszczać nowe tłumaczenia. W rezultacie doświadczenia naszych międzynarodowych użytkowników Windows będą stale się poprawiać" - wyjaśnia Dona Sarkar, szefowa programu Windows Insider.

Microsoft Edge

Poprawiony widok Centrum: Centrum pokazuje teraz więcej zawartości i stało się łatwiejsze i bardziej intuicyjne w użyciu. Poszczególne sekcje zostały wypunktowane na liście wraz z ich pełnymi nazwami. Znajduje się ona na lewo od pozostałych treści w panelu. Listę można schować, by zyskać jeszcze więcej przestrzeni w Centrum.

Windows 10 Redstone 4 - Insider Preview build 17074

Autouzupełnianie informacji o kartach przy płatnościach: Microsoft Edge może odtąd zapisywać i automatycznie wypełniać pola nazwy/informacji o karcie na stronach, gdzie preferowana jest taka forma płatności. W przyszłości można będzie po prostu wybrać jedną z dodanych kart z rozwijanego menu, by automatycznie uzupełnić wymagane pola. Microsoft Edge zapisuje te informacje w sposób bezpieczny, nigdy nie przechowując informacji o CVV (ostatni trzycyfrowy numer na odwrocie karty).

Windows 10 Redstone 4 - Insider Preview build 17074

Nowe doświadczenie lektury w czytnikach EPUB, PDF i Widoku do czytania: doświadczenie lektury we wszystkich wymienionych widokach/czytnikach będzie teraz podobne, bowiem Microsoft ujednolicił ich interfejsy. Niezależnie, czy czytamy książki EPUB lub PDF, dokumenty, czy witryny w Widoku do czytania, doświadczenie będzie zawsze spójne.

Windows 10 Redstone 4 - Insider Preview build 17074

Dla książek dodano ponadto nowe menu Notatki, z którego możemy nawigować do adnotacji, notatek i podkreśleń. Poprawiono pasek postęp, co ułatwi poruszanie się po dokumencie, także z wykorzystaniem funkcji Go-to-page (CTRL + G), by odnaleźć konkretną stronę w dokumencie. Go-to-page wspiera standardy PDF Page Labels oraz EPUB Page List, dzięki czemu numery stron korespondują ze numerami w źródłach drukowanych.

Narzędzia drukowane dla książek EPUB i Widoku do czytania: gdy czytamy e-booki lub strony internetowe, możemy od teraz skorzystać ze specjalnego narzędzia gramatycznego (przycisk Grammar Tools). Za jego pomocą możemy podzielić słowa na sylaby i zaznaczyć kolorami wszystkie czasowniki, rzeczowniki i przymiotniki.

Windows 10 Redstone 4 - Insider Preview build 17074

Jak widać w polskiej wersji językowej Grammar Tools radzą sobie z podziałem słów na sylaby, ale z wyróżnianiem części mowy mają już problem - funkcja ta w zasadzie nie działa.

Pełnoekranowe doświadczenie czytania: teksty w formatach EPUB, PDF i w Widoku do czytania można teraz otwierać w widoku pełnoekranowym, by nic nie zakłócało naszej lektury.

Windows 10 Redstone 4 - Insider Preview build 17074

Poprawiona synchronizacja postępów, notatek i innych właściwości między urządzeniami: dla książek ze Sklepu poprawiono przede wszystkim szybkość synchronizacji danych, takich jak postępy czytania, notatki, zakładki i adnotacje. Odbywa się to w czasie niemal rzeczywistym poprzez WNS.

Windows 10 Redstone 4 - Insider Preview build 17074

Ogólne poprawki: Microsoft podaje, że naniósł wiele poprawek do szablonu książek EPUB, dzięki czemu układ zawartości strony będzie bardziej przewidywalny. Użytkownicy technologii pomocniczych podczas czytania z użyciem czytnika ekranowego także dostrzegą nowe usprawnienia, takie jak wyraźniejsza narracja podczas otwierania, ładowania i nawigowania po książkach.

Poprawione doświadczenie Biblioteki: po zmianach w kompilacji 17035 czas na kolejne. Oprócz odświeżenia biblioteki i możliwości przypinania książek do menu Start zauważymy teraz propozycje nowych lektur (gdy biblioteka jest pusta) oraz odfiltrowane wypożyczenia, gdy ich okres dostępności się zakończył. Ponadto by zachować jasność, podczas czytania nie wyświetla się już adres URL książki, ale jej tytuł i ikona Książek.

Książki z narracją audio: dzięki wsparciu dla specyfikacji EPUB Media Overlays książki z przewidzianą narracją mogą teraz wymusić jej konkretny styl i odtwarzać własne, dodane przez wydawcę narracje dopasowane do tekstu. Microsoft wspomina też o dodaniu usprawnień z zakresu dostępności podczas korzystania z Narratora przy przeglądaniu, wyszukiwaniu i ładowaniu książek.

Poprawiony panel Ulubionych: panel Ulubionych będzie teraz automatycznie wyświetlał strony Start i Nowa karta, jeśli zapisaliśmy na nim przynajmniej jedną ulubioną pozycję. Podczas nawigacji panel Ulubionych będzie się automatycznie ukrywał, by zapewnić więcej miejsca dla przeglądanej zawartości. Można jednak wymusić jego widoczność, wybierając "Pokazuj panel" w menu kontekstowym lub "Pokazuj panel ulubionych" w ustawieniach. Panel ulubionych wspiera ponadto ukrywanie nazw indywidualnych elementów zamiast ukrywania lub wyświetlania koniecznie wszystkich na raz.

Opcja, by nigdy nie zapisywać haseł do domen: jedną z największych próśb Insiderów była ta, by wprowadzić opcję niezapisywania haseł do danej strony (domeny). Gdy ją wybierzemy, nigdy nie będziemy pytani, czy zachować dla tej witryny hasło.

Autouzupełnianie haseł w trybie InPrivate: Microsoft Edge wspiera teraz automatyczne uzupełnianie haseł (jeśli je wcześniej zapisaliśmy) także w trybie InPrivate. By zobaczyć listę dostępnych danych logowania, klikamy pole nazwy użytkownika. Warto tu podkreślić, że podczas korzystania z tego trybu żadne nowe dane nie są przez przeglądarkę zapamiętywane ani aktualizowane.

Używanie rozszerzeń w trybie InPrivate: tu znów Microsoft posłuchał feedbacku Insiderów i wprowadził do okien w trybie InPrivate możliwość ładowania rozszerzeń. Uruchamiać każde z nich możemy z poziomu jego opcji. Microsoft pracuje też w tym kontekście nad nowymi możliwościami dla deweloperów.

Zmienne czcionki: Microsoft Edge wspiera teraz rozszerzenia CSS dla OpenType Font Variations, co pozwala pojedynczemu plikowi "zmiennej" czcionki zachowywać się jak wiele czcionek o różnych rozmiarach, grubości i innych atrybutach. Przykład praktyczny można zobaczyć w animacji Axis-Praxis Playground.

Windows 10 Redstone 4 - Insider Preview build 17074

Wertykalne dokowanie narzędzi programistycznych: DevTools w Microsoft Edge mogą być teraz zadokowane pionowo, co stanowi odpowiedź na najczęściej powtarzający się feedback ze strony programistów. By zadokować panel w ten sposób, należy kliknąć ikonę Zadokuj po prawej w jego prawym górnym rogu. Microsoft zapowiada ponadto usprawnienia interfejsu i płynności DevTools w dokowaniu wertykalnym.

Windows 10 Redstone 4 - Insider Preview build 17074

Windows Shell

Godziny ciszy: czy są takie chwile, w których nie chcesz, by żadne powiadomienia Cię nie rozpraszały? Zapewnia to wbudowana w Windows 10 funkcja Godziny ciszy, która pozwala odtąd ustawić automatyczne zasady swojego działania. By to zrobić, przechodzimy do Ustawień > System > Godziny ciszy.

Windows 10 Redstone 4 - Insider Preview build 17074

Windows 10 Redstone 4 - Insider Preview build 17074

Godziny ciszy można odtąd spersonalizować na kilka nowych sposobów:

 • Godziny ciszy mogą włączać się automatycznie, gdy duplikujemy ekran, dzięki czemu nic nie zakłóci naszych prezentacji;
 • Godziny ciszy mogą włączać się automatycznie, gdy gramy w pełnoekranowe gry DirectX;
 • Możemy ustawić stałe godziny automatycznego włączania i wyłączania cichych godzin. By to zrobić, udajemy się do Ustawień > System > Godziny ciszy;
 • Możemy stworzyć własną listę priorytetów, tj. takich osób i aplikacji, od których powiadomienia będą wyświetlane nawet podczas Godzin ciszy;
 • Możliwość przeglądania podsumowań powiadomień, które ominęły nas podczas Godzin ciszy;
 • Jeśli korzystamy z Cortany, możemy poprosić ją o włączanie Godzin ciszy, np. gdy wracamy do domu.

Łatwiejszy dostęp do folderów w menu Start: w odpowiedzi na feedback, zwłaszcza tych, który dokonali aktualizacji do Windows 10 po raz pierwszy, Microsoft ułatwił nawigację do ważnych lokalizacji, pokazując skróty do Dokumentów i Obrazów w menu Start. Widok folderów można dostosować do swoich upodobań, klikając ikonkę Ustawień i wybierając Personalizuj tę listę, co prowadzi do nowych ustawień personalizacji.

Windows 10 Redstone 4 - Insider Preview build 17074

Po kliknięciu tej opcji przechodzimy na stronę Ustawień, gdzie możemy wybrać foldery wyświetlane w menu Start. Zaznaczamy kilka opcji...

Windows 10 Redstone 4 - Insider Preview build 17074

...po czym przechodzimy do menu Start. Jak widać, na pasku po lewej stronie pojawiły się skróty do zaznaczonych przez nas folderów. Zupełnie jak w Windows 7! No, może prawie zupełnie.

Windows 10 Redstone 4 - Insider Preview build 17074

Near Share: Microsoft poinformował o ważnych poprawkach stabilności funkcji Near Share, które naniesiono w oparciu o feedback Insiderów. Jest też istotna informacja - by móc udostępniać pliki tą metodą, obydwa uczestniczące komputery muszą być zaktualizowane do najnowszej wersji 17074.

Ustawienia

Oczyszczanie dysku w Ustawieniach: gdy wejdziemy do Ustawień > System > Pamięć, zauważymy tam dodane narzędzie Oczyszczanie dysku, wcześniej przypisane do Panelu sterowania. Jak wyjaśnia Microsoft, jest to kolejny krok w ramach konsolidacji doświadczenia Ustawień.

Windows 10 Redstone 4 - Insider Preview build 17074

Ustawienia dźwięku: kontynuując dopracowywanie strony Ustawienia > System > Dźwięk jako ujednoliconego centrum do zarządzania wszystkimi ustawieniami audio, Microsoft wprowadził kilka poprawek w dizajnie i dodał parę pomocnych skrótów. Dodano też zupełnie nową stronę “App volume and device preferences”, która pomoże nam dostosować doświadczenia dźwiękowe aplikacji. Microsoft prosi o feedback, by ustawienia te mógł dopracować jeszcze solidniej.

Windows 10 Redstone 4 - Insider Preview build 17074

Windows 10 Redstone 4 - Insider Preview build 17074

Poprawiona strona Informacje: po wejściu do Ustawień > System > Informacje dostrzeżemy, że nazwa urządzenia jest odtąd "zaznaczalna", dzięki czemu możemy ją z tego miejsca skopiować bez konieczności ręcznego przepisywania. Dodany został też skrót do informacji o systemie. Gdy będziemy szukać "nazwy komputera", Ustawienia nakierują nas właśnie na stronę Informacje.

Windows 10 Redstone 4 - Insider Preview build 17074

Wprowadzanie

Osadzony panel pisma odręcznego: w tym wydaniu Insider użytkownicy mogą doświadczyć nowego sposobu pisania odręcznego w Windows. Do tej pory panel pisma odręcznego widzieliśmy jako odrębny od pola tekstowego, co wymagało od użytkownika podzielnej uwagi - z jednej strony mieliśmy pole tekstowe, a gdzieś z drugiej - panel, w którym piszemy. Nowe doświadczenie niejako zjednuje doświadczenie pisania w obu tych polach. Opis może tu nie wystarczyć :), dlatego zobaczcie to lepiej na animacji:

Windows 10 Redstone 4 - Insider Preview build 17074

By wywołać tak zaprojektowany panel, stukamy piórem dotykowym pole tekstowe, a te rozszerzy się do wygodnego widoku pisma odręcznego (stuknięcie palcem lub kliknięcie myszą wywołają klasyczny, osobny panel). Pismo będzie rozpoznawane i zamieniane na tekst. Gdy skończy się miejsce, poniżej wysunie się kolejna linijka, na której możemy kontynuować pisanie. Gdy zakończymy, po prostu stukamy obszar poza panelem, by go zamknąć.

Osadzony panel pisma odręcznego działa na razie tylko w polach tekstowych XAML za wyjątkiem aplikacji Microsoft Edge (a konkretniej - jego paska adresu), Cortana, Poczta i Kalendarz. Prace nad implementacją już jednak trwają.

Pismo odręczne

Rozpoznawanie nowych języków: w Windows 10 można odtąd pisać odręcznie w językach hindi, walijskim, sotho, wolof i maoryskim.

XAML

Rzućmy okiem na niektóre zmiany, które ujrzymy w aplikacjach działających w oparciu o nowy SDK. Zobaczymy je w wielu elementach systemu, korzystających z XAML.

Efekt Reveal w jasnej kompozycji: specyficzny dla interfejsu Fluent Design efekt Reveal będzie się odtąd pokazywał w ciemnym obramowaniu, gdy kompozycja pozostaje jasna, jednakże sam efekt będzie nadal "rozświetlał" kliknięty obszar na jasno.

Windows 10 Redstone 4 - Insider Preview build 17074

Poprawki dla NavigationView: ustabilizowano i dodano animacje dla akcji nagłówków elementów, otwierania paneli i zaznaczania elementów, a także poprawiono kilka błędów związanych z przyciskiem Wstecz.

Obramowanie Reveal w listach: Border Reveal będzie usunięty z ListView i TreeView, jednak pozostanie widoczny w NavigationView. Oznacza to, że w dwóch pierwszych widokach obramowanie będzie widoczne tylko po najechaniu na element listy wskaźnikiem myszy. Obrazuje to poniższy przykład:

Windows 10 Redstone 4 - Insider Preview build 17074

Margines między przyciskami w CommandBar: wprowadzony został margines o szerokości 2px, który domyślnie oddziela przyciski AppBarButtons znajdujące się w CommandBar. Dotyczy to również AppBarButtonRevealStyle. Przykład możecie zobaczyć poniżej:

Windows 10 Redstone 4 - Insider Preview build 17074

Aparat

Niektórzy Insiderzy mogli zaobserwować zmiany w aplikacji Aparat. Jak informuje Microsoft, aplikacja ta będzie przejawiać bardziej spersonalizowane zachowanie, np. pamiętać ostatnio używane ustawienia aparatu. Dostępnych jest też więcej opcji rozdzielczości i możliwość używania dwóch aparatów jednocześnie. Wprowadzono ponadto zmiany na poziomie architektury, by usunąć wiele złożonych problemów z niewspieranymi urządzeniami i funkcjonalnościami zduplikowanymi w samym systemie Windows. Na podstawie tych zmian Microsoft zamierza dalej usprawniać Aparat, usuwając błedy i dostarczając nowe funkcje.

Poprawki i inne zmiany w kompilacji 17074 dla PC

 • Debiutująca w ostatniej kompilacji funkcja Windows Sets została udostępniona kolejnym Insiderom! Jeśli ją otrzymaliście, możecie zajrzeć do Centrum opinii i zobaczyć związane z nią zadania;
 • W kompilacji tej znajdują się łatki związane z głośnymi podatnościami Spectre i Meltdown. Warto pamiętać, że niektóre zewnętrzne programy antywirusowe nie są z nimi (jeszcze) zgodne. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj;
 • Windows 10 w pełni wspiera już czcionki OpenType Variable Fonts w stylu Adobe (".otf"), takie jak Acumin Variable Concept i inne niedawno wydane przez Adobe;
 • Insiderzy korzystający z Windows 10 S mogą zauważyć, że nazwa ich systemu zmieniła się na "Windows 10 Pro in S Mode". Zmiana ta nie niesie ze sobą zmian w funkcjonalności. Nie jest to błąd! System nadal będzie działał jak Windows 10 S i otrzymywał dalsze aktualizacje Insider Preview. Więcej na ten temat Microsoft ogłosi przed następną aktualizacją Windows 10;
 • Insiderzy w kompilacji 17063 zgłaszali, że ich kopia Windows prosi o aktywację. Problem został rozwiązany;
 • Dodano nowy cmdlet do PowerShell, który odkodowuje logi dla Optymalizacji dostarczania (Get-DeliveryOptimizationLog);
 • Zaktualizowano efekt Reveal w wysuwanym panelu Zegara i Kalendarza w zasobniku systemowym, przez co aktualny dzień ma jaśniejsze, wyróżniające się tło;
 • Zaktualizowano klawiaturę dla języka tamilskiego;
 • Rozwiązano problem z Ustawieniami, które mogły wysypywać się, gdy ich okno było zbyt małe względem zawartości;
 • Rozwiązano problem z ustawieniami Windows Update, które nieoczekiwanie wyświetlały dwie poziome linie;
 • Rozwiązano problem z niektórymi urządzeniami USB o niestabilnych połączeniach, które mogły wywoływać GSOD;
 • Rozwiązano problem z obsługą dotyku lub pióra dotykowego na ekranach innych niż główny, a także przy innych niż domyślna proporcjach ekranu;
 • Rozwiązano problem z Microsoft Edge, wysypującym się podczas usuwania Ulubionych oraz podczas otwierania plików PDF;
 • Rozwiązano problem z Microsoft Edge, wyświetlającym grafiki z flickr.com jako puste;
 • Rozwiązano problem z wyświetlaniem białej linii z prawej strony ekranu podczas oglądania niektórych pełnoekranowych wideo w Microsoft Edge;
 • Rozwiązano problem z nawigacją w OOBE, podczas której niektóre przyciski na stronach nie wyświetlały się prawidłowo;
 • Pobrane ze Sklepu Microsoft kompozycje nie będą się już pojawiać w menu Start;
 • Rozwiązano problem z wiadomością zwrotną (np. od Windows Hello), która mogła w nieprawidłowy sposób nakładać się na tekst Spotlight na ekranie blokady;
 • Rozwiązano problem występujący po wyłączeniu efektu przezroczystości - pulpity wirtualne w Widoku zadań nakładały się na Timeline bez tła;
 • Rozwiązano problem z wysypującym się procesem Eksploratora (explorer.exe) po wykonaniu skrótu WIN + Tab, wywołującego Widok zadań, a także przy próbie użycia control.exe;
 • Rozwiązano problem z paskiem zadań, który mógł się renderować jako całkowicie przezroczysty na dodatkowych monitorach;
 • Rozwiązano problem z niektórymi aplikacjami, np. Firefox, które nie odtwarzały dźwięku po aktualizacji Windows do ostatniego builda. Problem miał też wpływ na rejestrowanie dźwięku w Microsoft Edge;
 • Rozwiązano problem z dźwiękiem przestrzennym w grach, który po ponownym uruchomieniu komputera powracał do zwykłego stereo;
 • Rozwiązano problem z usługą audio, która przerywała rejestrowanie dźwięku w aplikacjach typu Firefox, gdy została uruchomiona z zabronionym tokenem;
 • Rozwiązano problemy, w rezultacie których wysypywały się usługi audiosrv i audioendpointbuilder, przez co nie działał dźwięk, a urządzenia audio nie były rozpoznawane;
 • Rozwiązano problem z uruchamianiem Hearthstone;
 • Rozwiązano problem z grami, które blokowały się w stanie zminimalizowanym lub nieoczekiwanie opuszczały tryb pełnoekranowy;
 • Rozwiązano problem z działeniem skrótu WIN + Spacja za pierwszym razem;
 • Rozwiązano problem z wyciekiem pamięci w NisSrv.exe;
 • Rozwiązano problem z MsMpEng.exe, który mógł nieoczekiwanie używać znacznej liczby dyskowych I/O na sekundę przez długi czas;
 • Rozwiązano problem z WerFault.exe, który mógł podnieść zużycie procesora do 50% przez nieoczekiwanie długi czas;
 • Rozwiązano problem z dotykową klawiaturą arabską;
 • Rozwiązano problem ze współpracą panelu Emoji z aplikacjami desktopowymi (Win32);
 • Rozwiązano problem z Cortaną, która nie brała pod uwagę OneNote w powiadomieniach związanych z ”Pick up where I left off”;
 • Rozwiązano problem z wybudzaniem PC ze stanu Connected Standby za pomocą czytnika linii papilarnych;
 • Rozwiązano problem z Windows, który błędnie pokazywał, że komputer jest połączony z Siecią;
 • Rozwiązano dwa problemy doprowadzające do GSOD-ów, związane z przechodzeniem w tryb Connected Standby. W przypadku laptopów, gdzie w Connected Standby wprowadza się urządzenie zamknięciem pokrywy, zamiast wybudzenia z tego trybu i kontynuowania sesji użytkownicy napotykali logowanie do nowej sesji;
 • Rozwiązano problem z działaniem niektórych urządzeń Bluetooth, dla których sterowników Menedżer urządzeń wyświetlał błąd 43.

Znane błędy i problemy w kompilacji 17074 dla PC

 • Próba utworzenia nowego okna Microsoft Edge w trybie InPrivate z poziomu urządzenia Windows Mixed Reality spowoduje otworzenie zwykłego okna. W tej kompilacji InPrivate nie działa w Windows Mixed Reality, jednak nie ma z nim problemów podczas zwykłego używania PC;
 • Microsoft przygotowuje OpenSSH Server jako mechanizm wdrażania w Trybie dewelopera. Adekwatny wpis znajduje się już w Ustawieniach, ale funkcja jeszcze nie działa, a próba jej włączenia skutkuje problemami ze zdalnym wdrażaniem do czasu jej wyłączenia;
 • Gdy otworzymy Widok zadań tuż po wykonaniu aktualizacji, Timeline może nie być widoczny. Jeśli tak się dzieje, należy odczekać 15-30 minut i spróbować ponownie otworzyć Widok zadań;
 • Z obszaru powiadomień znika ikona Windows Defender, nawet gdy jest on włączony w Ustawieniach;
 • Po dokonaniu aktualizacji niektóre urządzenia mogą zawiesić się na ekranie rozruchowym. Jeśli tego doświadczycie, należy wejść do BIOSu i wyłączyć wirtualizację;
 • Preinstalowane aplikacje w Windows mogą nie być w stanie się zaktualizować poprzez Sklep i wystąpi błąd 0x80073CF9;
 • Odtwarzanie dźwięku w Microsoft Edge może być czasem niespodziewanie wyciszone. Microsoft podaje sposób tymczasowego rozwiązania: zminimalizować Edge, policzyć do trzech i zmaksymalizować okno;
 • Po aktualizacji do kompilacji 17063 lub wyższej kamera, mikrofon etc. w Ustawieniach > Prywatność mogą być wyłączone, przez co aplikacje tracą do nich dostęp. Jeśli chcemy go przywrócić, urządzenia te należy w ustawieniach prywatności włączyć ponownie.

Informacje dla deweloperów

 • Zdalne wdrażanie aplikacji x86 dla PC x64 prowadzi do błędu "FileNotFound", jeśli komputer docelowy działa w kompilacji 17040 lub wyższej. W przypadku x86 i x86 lub x64 i x64 wszystko działa bezproblemowo;
 • Kompilacja 17074 ma problem z kontenerami linuksowymi obsługiwanymi przez Docker Community Edition for Windows na wielu maszynach. Polecenia pull i run nie zadziałają i wyświetli się błąd mówiący o niewystarczających zasobach pamięci, by dokończyć operację. Microsoft pracuje nad rozwiązaniem, choć już teraz można próbować obejść problem.

Źródło: Windows Experience Blog


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Listy zmian w kompilacjach