Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 14965

Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 14965

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:16
10.11.2016
3600 wyświetleń

Dokładnie po tygodniu od wydania kompilacji 14959 dla komputerów PC i smartfonów nadszedł czas na kolejną wersję o numerze 14965. Pobrać ją mogą wszyscy użytkownicy Windows 10 Insider Preview, należący do kręgu Fast. Kompilacja jest wydana w gałęzi Redstone 2, a więc zawarte w niej nowości staną się publiczne w pierwszej połowie 2017 r. w ramach Windows 10 Creators Update. Dziś naszą uwagę zwracają przede wszystkim aktualizacje funkcjonalne w pulpitowym Windows 10. W wersji Mobile ich brak, jednak tradycyjnie przytoczymy listy poprawek i znanych błędów. Zacznijmy od nowości dla PC.

Nowości funkcjonalne w kompilacji 14965 dla PC

Łatwiejsza kontrola zewnętrznych monitorów z tabletów: od teraz można bez przeszkód łączyć tablet z dodatkowym monitorem, do czego nie jest potrzebna myszka. Wystarczy podłączyć zewnętrzny ekran (np. PC, TV lub monitor) i wybrać opcję projektora w Centrum akcji. Tablet posłuży wtedy za touchpad (płytkę dotykową) do nawigacji po zawartości na drugim ekranie. By uruchomić tę funkcję, przyciskamy i przytrzymujemy obszar paska zadań, a następnie wybieramy opcję "Pokaż przycisk płytki dotykowej". Pojawi się wtedy ikona w obszarze powiadomień (podobnie jak czyni to Windows Ink), a stuknięcie jej spowoduje wejście w tryb wirtualnego touchpada.

Aktualizacja Sticky Notes: Insiderzy w kręgu Fast otrzymują aktualizację Sticky Notes do wersji 1.2.9.0. Co w niej znajdziemy? Przede wszystkim rozszerzone wsparcie dla różnych wersji językowych (niestety, brak informacji o aktualizacjach dla Polski) w funkcjach rozpoznawania lotu, e-maili i linków, numerów, adresów, czasu i indeksów giełdowych. Rozwiązano przy okazji kilka problemów, związanych z rozpoznawaniem wyżej wymienionych typów danych, obsługą CTRL + Z/CTRL + Y, niezawodnością i pozyskiwaniem aktualizacji. Microsoft wspomina też o dodatkowych poprawkach w interfejsie i doświadczeniu użytkowania. Warto dodać, że Sticky Notes obsługuje popularne skróty klawiszowe: CTRL + B (pogrubienie), CTRL + I (kursywa), CTRL + N (nowa notka) i CTRL + D (usunięcie notki). Pojawiło się nowe menu kontekstowe ułatwiające kopiowanie i wklejanie, a także zredukowano minimalny rozmiar notki.

Poprawki dla Windows Ink:

  • Zwiększono liczbę wyświetlanych Ostatnio Używanych aplikacji do 6 i wprowadzono skrót do szybkiego dostępu do ustawień;
  • Zwiększono wydajność ładowania Windows Ink, gdy w Szkicowniku znajduje się wiele naniesionych elementów;
  • Zaktualizowano nowy kątomierz, który można kontrolować pokrętłem myszy;
  • Rozwiązano kilka problemów ze Szkicownikiem;
  • Zaktualizowano stronę Pióro i Windows Ink, która zawiera teraz narzędzie treningowe, ułatwiające poznanie działania aplikacji.

Rozszerzony Pasek Adresu w Edytorze Rejestru:

  • Aby przejść do Paska Adresu, możemy użyć skrótu CTRL + L. Jest to odpowiedź na feedback Insiderów, którym nie do końca pasuje (wciąż obecny) ALT +D;
  • Wsparcie dla skróconego zapisu nazw HKEY. Zamiast wpisywać HKEY_CURRENT_USER, możemy użyć skrótu HKCU. Inne obsługiwane nazwy to HKCR, HKLM i HKU.

Poprawione doświadczenie Hyper-V: w oparciu o zmiany z poprzedniego tygodnia (funkcje skalowania) rozwiązano kilka błędów i zaktualizowano logikę. Gdy zmienimy skalę, wartość zostanie zachowana przy ponownym uruchomieniu.

To już wszystkie wyszczególnione przez Microsoft nowości funkcjonalne w buildzie 14965 dla PC. Pojawił się też komunikat o pakietach językowych - jeśli nie możecie ich pobrać, należy poczekać do jutra.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/11/09/announcing-windows-10-insider-preview-build-14965-for-mobile-and-pc/

Polecamy również w kategorii Windows Insider