Windows 10 Insider Preview z buildem 14393 dla PC i Mobile

Windows 10 Insider Preview z buildem 14393 dla PC i Mobile

 Iga Łukiewska
Iga Łukiewska
23:25
19.07.2016
3975 wyświetleń

Wraz z nadchodzącą premierą Anniversary Update, zapowiedzianą na drugiego sierpnia tego roku, firma Microsoft dokłada starań, by jak najczęściej aktualizować gałąź Insider Preview. W dniu dzisiejszym dla użytkowników Fast Ring została udostępniona nowa kompilacja 14393. Podobnie jak wiele ostatnich wydań, także ona nie zawiera dodatkowych funkcji, a jedynie naprawia kilka istniejących już błędów.

W nowej wersji dla komputerów PC usprawniono działanie menu Start, Cortany oraz Centrum Akcji. Dodatkowo komputery z zainstalowaną aktualizacją mogą wykrywać iPody jako urządzenia pamięci masowej. Niestety, nadal występują utrudnienia związane z zawieszaniem komputerów w trakcie korzystania z aplikacji Surface. Możliwe jednak, że wraz z pojawieniem się aktualizacji sterowników problem ten zostanie rozwiązany.

Wspomniana aktualizacja ukazała się także dla urządzeń mobilnych, wprowadzając wiele udogodnień. Wraz z nowym buildem pojawia się możliwość efektywniejszego wykorzystania akumulatora przez smartfony Lumia: 535, 640, 735, 830, 930 oraz Icon. Naprawione zostały również błędy dotyczące urządzeń obsługujących dwie karty SIM oraz te dotyczące aplikacji Voice Recorder.

Możliwe, że wersja 14393 okaże się być buildem RTM, co oznaczałoby, że to właśnie ta aktualizacja stanie się ogólnodostępna jako Anniversary Update. Aktualnie nowy build mogą pobrać uczestnicy programu Windows Insider w kręgu Fast.

Na koniec przytaczamy jeszcze komunikat od Dony Sarkar: "Mam nadzieję, że mieliście wspaniały weekend. Wielu z was wie, że pomaganie ludziom w nauce technologii to moja głęboka pasja, więc spędziłam trochę czasu, pracując nad pomysłami na aplikacje UWP, które możemy robić zwami zarówno osobiście, jak też online. Zawsze chcemy uczyć się nowych rzeczy (takich jak rozwój IoT). Udostępnie trochę nagrań z postępów, które poczyniliśmy".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/07/18/build14393/

Polecamy również w kategorii Windows Insider