Windows 10 Insider Preview: build 14295 dla PC i telefonów

Windows 10 Insider Preview: build 14295 dla PC i telefonów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:35
27.03.2016
4645 wyświetleń

Microsoft udostępnił nowy build poglądowy Winows 10 o numerze 14295 dla komputerów PC i urządzeń mobilnych. W wersji Mobile jest dostępny dla urządzeń z preinstalowanym Windows 10 - Lumii 550, 650, 950, 950 XL, Xiaomi Mi4 i Alcatel OneTouch Fierce XL - a także dla wszystkich smartfonów objętych programem Windows Insider (tymczasowo z wyjątkiem Lumii 635).

Jak pisze Microsoft, "urządzenia te będą mogły otrzymywać buildy z gałęzi Development Branch, które udostępniane są w kręgach Fast i Slow. Jak wyjaśniliśmy wcześniej, jedynie urządzenia, które są zdolne do pobrania aktualizacji Windows 10 Mobile, będą mogły pozyskać buildy poglądowe z Development Branch". Jako, że 14295 jest tylko o parę dni nowszy od ostatniego builda poglądowego, nie znajdziemy tu żadnych większych nowości, za to całkiem sporo poprawek i ulepszeń.

Zobaczmy, jakie poprawki wprowadzono dla PC:

  • Rozwiązany problem z zawieszaniem się komputera, gdy podpinano kontroler Xbox One, Xbox 360 lub inny.
  • Rozwiązany problem z Microsoft Edge, który oświeżał kartę, gdy nacisnęło się Caps Lock w trakcie wpisywania hasła.
  • Rozwiązany problem z aplikacją Xbox i Xbox Live, który uniemożliwiał uruchamianie aplikacji i gier po zalogowaniu.
  • Rozwiązany problem z pakietami Kaspersky Anti-Virus, Internet Security i Total Security. Pakiety działają poprawnie, tak jak w przypadku Development Branch.

Lista poprawek dla wersji Mobile jest nieco krótsza:

  • Rozwiązany problem ze scenariuszem, w którym reset telefonu (w buildzie 14291) i przywrócenie z kopii zapasowej powodowało brak możliwości przywrócenia wcześniejszych aplikacji z listy i pozostawiało puste szare kafelki na ekranie Start. Gdy przywrócimy system w buildzie 14295, aplikacje będą działać prawidłowo.
  • Rozwiązano problem z pobieraniem nowych pakietów językowych i klawiatur. Po ich zainstalowaniu może jednak pojawić się problem z wyświetlaniem przycisku ponownego uruchamiania.

Build 14295 zawiera też pewną liczbę znanych błędów. Na komputerach PC możemy mieć problemy z czytnikami ekranowymi (np. aplikacją Narrator), Hyper-V, odtwarzaniem dźwięku na komputerach z układem TPM, Windows Helo, odbiornikami Miracast czy niektórymi aplikacjami (np. QQ). Znane problemy w wersji mobilnej dotyczą m.in. wsparcia dla opaski Microsoft Band, połączeń z odbiornikami Miracast i stacją Microsoft Display Dock.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/03/25/announcing-windows-10-insider-preview-build-14295-for-pc-and-mobile/

Polecamy również w kategorii Windows Insider