Windows 10 Insider Preview build 10547 - przegląd nowości

Windows 10 Insider Preview build 10547 - przegląd nowości

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:13
19.09.2015
4229 wyświetleń

Minionej nocy do społeczności Windows Insider trafił nowy build poglądowy Windows 10 o numerze 10547. Microsoft dość skrupulatnie opisał nowości i poprawki, czyli wszelkie zmiany wprowadzone od czasu poprzedniego builda 10532. Jako że build ukazał się w fast ring, podczas jego użytkowania możemy natrafić na błędy. Ich listę przytoczymy w następnym wpisie. Najpierw przyjrzymy się nowościom funkcjonalnym.

Usprawnienia w menu Start: domyślny widok grup kafelków obejmował 3 kolumny kafelków o średnich rozmiarach. Wielu testerów prosiło o dodanie czwartej kolumny. Funkcjonalność tą możemy już włączyć, udając się do menu Personalizacji w aplikacji Ustawienia. Ponadto maksymalna liczba wyświetlanych kafelków została zwiększona z 512 do 2048.

Build 10547

Ulepszony tryb tabletu: znajdując się w trybie tabletu, możemy wejść do Widoku zadań i "przerzucać" uruchomione aplikacje. Gdy przesuniemy je w lewo lub w prawo, zostaną one zamienione miejscami. Przerzucając aplikację w dół, zamkniemy ją.

Build 10547

Wiele nowych uaktualnień: wiele natywnych aplikacji w Windows 10 otrzymało aktualizacje. Przykładowo aplikacja Zdjęcia wyświetla już widok folderów z dostępem do katalogów na lokalnych dyskach i w chmurze OneDrive. Najnowsza wersja aplikacji Xbox (o wczorajszej aktualizacji pisaliśmy tutaj) także została dołączona do builda 10547. Pozostałe aplikacje w najnowszych wersjach to m. in. Poczta i Kalendarz, Groove i Mapy.

Build 10547

Inne poprawki: jeśli nie chcecie widzieć tła pulpitu na ekranie logowania, możecie je wyłączyć, udając się do aplikacji Ustawienia, a następnie wybierając menu Personalizacja i pozycję Ekran blokady.

Object RTC w przeglądarce Microsoft Edge: build 10547 dostarcza wsparcia (na poziomie preview) dla Object RTC w przeglądarce Edge. API ORTC zapewniają komunikację audio/video w czasie rzeczywistym bezpośrednio do przeglądarki. Edge nie wymaga w tym przypadku instalacji żadnych dodatkowych wtyczek. O tym, jak działa ORTC w Skype i Skype dla Firm, przeczytamy na blogu Skype. Deweloperzy mogą też udać się na Microsoft Edge Dev Blog, by dowiedzieć się więcej o nowych API.

Ulepszenia panelu wprowadzania tekstu: panel nie otwiera się już automatycznie w trybie tabletu, gdy do urządzenia podłączymy klawiaturę zewnętrzną Surface. Poprawiono także dobór sugestii i wsparcie dla dodatkowych znaków i języków.

Microsoft postanowił też nawiązać bliższą współpracę z graczami. Na forum Windows Insider pojawił się nowy wątek, zatytułowany "Gaming on Insider Preview". Jak podaje Microsoft, jest on "najlepszym miejscem, w którym Insiderzy mogą otrzymać wsparcie w kwestiach problemów, związanych z grami w buildach Windows 10 Insider Preview. To również miejsce, w którym Insiderzy mogą prowadzić dyskusje z innymi graczami". Wsparcie na forum oferują nie tylko dotychczasowi eksperci, ale także partnerzy: AMD, Intel, Nvidia i nie tylko.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.windows.com/bloggingwindows/2015/09/18/announcing-windows-10-insider-preview-build-10547/

Polecamy również w kategorii Windows Insider