Windows 10 Insider Preview Build 10576 - przegląd błędów i poprawek

Windows 10 Insider Preview Build 10576 - przegląd błędów i poprawek

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
00:32
30.10.2015
1 komentarz
2793 wyświetlenia

O nowościach funkcjonalnych w buildzie 10576 na PC pisaliśmy w poprzednim poście. Teraz skoncentrujemy się na kwestiach technicznych. Najświeższa wersja systemu Windows 10 Insider Preview łata wiele błędów, ale nie jest pozbawiona wad. Świadczy o tym również wydanie w szybkim kręgu (fast ring), który jest niejako poligonem doświadczalnym dla twórców Windows. Powinniśmy to mieć na uwadze, decydując się na testy.

Lista poprawek w buildzie 10576 obejmuje następujące kwestie:

 • Aplikacja Xbox nie pożera już kilku gigabajtów pamięci RAM, gdy przypisane są do niej gry Win32 (niepochodzące ze Sklepu Windows).
 • W buildzie 10565 zadebiutowała funkcja wirtualizacji zagnieżdżonej, opartej na maszynach wirtualnych Hyper-V. Teraz działa ona sprawniej.
 • Microsoft otrzymał sporo feedbacku, dotyczącego interfejsu wprowadzania tekstu w różnych językach. Powinniśmy się spodziewać wielu poprawek w tym zakresie.
 • Okienko wyszukiwarki na pasku zadań jest już funkcjonalne także w regionach, gdzie Cortana nie jest wspierana.

Tradycyjnie przytaczamy również listę możliwych błędów i problemów:

 • By nadal otrzymywać powiadomienia o nieodebranych połączeniach i wysyłać SMS-y z poziomu Cortany, należy zaktualizować system do tego builda (10576) lub wyższego. Jeśli zostaniemy przy wcześniejszych wersjach, owe funkcje staną się niedostępne.
 • Gdy otrzymamy powiadomienie z Centrum Akcji, odtwarzane dźwięki z innych aplikacji zostaną tymczasowo przyciszone do 75%.
 • Po dokonaniu aktualizacji zapisane wiadomości i kontakty Skype będą niewidoczne w aplikacji Messaging. Należy wówczas przejść do katalogu C:\Users\NAZWAUŻYTKOWNIKA\AppData\Local\Packages\Microsoft.Messaging_8wekyb3d8bbwe\LocalCache, usunąć lub zmienić nazwę pliku PrivateTransportId, a następnie ponownie uruchomić aplikację.
 • Niektóre urządzenia o mniejszych wymiarach (jak Dell Venue 8 Pro), uruchamiane przy obróconym lub wirtualnym ekranie, doświadczą BSOD-u (niebieskiego ekranu śmierci) przy starcie i powrócą do wcześniejszego builda.
 • Po zaktualizowaniu Surface Pro 3 przycisk zasilania może wyłączać urządzenie, zamiast wprowadzać je w stan uśpienia.
 • Wsparcie dla WebM/VP9 zostało usunięte z tego builda, lecz powróci w następnych wersjach.

Wszystkie opisane tu punkty pochodzą z oficjalnej dokumentacji na blogu Windows Experience Blog. Jeśli znajdziecie lub doświadczycie czegoś, o czym nie wspomnieliśmy, nie zapomnijcie podzielić się tym z nami w komentarzach!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.windows.com/windowsexperience/2015/10/29/announcing-windows-10-insider-preview-build-10576/

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

 • Autor 23:30 01.11.2015

  Zmieniło się okno startowe zaraz po aktualizacji. Kiedyś było "Witaj, to nie potrwa długo", teraz jest "Zaktualizowaliśmy twój system, wszystkie pliki są na swoich miejsach, dodaliśmy kilka nowych funkcji" (choć teraz mogę już przekręcić konkretne słowa).

Skomentuj

Autor