Windows 10 20H1. Nowa kompilacja 19041.84 trafiła do Slow Ring

Windows 10 20H1. Nowa kompilacja 19041.84 trafiła do Slow Ring

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
07:56
12.02.2020
1461 wyświetlenie

W Slow Ring trafiła właśnie nowa kompilacja 20H1 o numerze 19041.84, która skupia się na poprawkach i usprawnieniach. Najważniejsze zmiany, które wskazuje Microsoft to:

  • Aktualizacje zabezpieczeń dla Microsoft Edge, Internet Explorer, platformy i platform aplikacji Windows, Microsoft Graphics Component, Windows Input and Composition, Windows Media, Windows Shell, Microsoft Scripting Engine, Windows Fundamentals, Windows Management, Windows Virtualization, Windows Peripherals, Windows Network Security oraz kontenery, pamięć masowa i systemy plików Windows oraz Windows Server.
  • Rozwiązano problem polegający na tym, że w niektórych przypadkach po uruchomieniu przez system Windows zaplanowanego zadania podczas okna konserwacji komputer może się nie uruchomić po zainstalowaniu kompilacji 19041.21.

Kompilacja zawiera też znane problemy. Użytkownicy Narratora i NVDA, którzy szukają najnowszej wersji Microsoft Edge opartej na Chromium, mogą napotkać pewne trudności podczas nawigacji i odczytywania niektórych treści internetowych. Nie dotyczy to użytkowników starszej wersji Microsoft Edge.

Pod względem funkcjonalnym nic się w 20H1 nie zmienia i prawdopodobnie nic się już nie zmieni, bo nowa aktualizacja jest teraz w fazie finalnych testów. Microsoft ukończył główne prace rozwojowe nad 20H1, ale to nie przesunęło daty premiery, która nadal przewidziana jest na wiosnę. Gigant ma po prostu więcej czasu na niezbędne poprawki.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-releases-new-windows-10-20h1-build-with-minor-fixes-for-slow-ring-insiders

Polecamy również w kategorii Listy zmian w kompilacjach