Menu kategorii
 • Wiemy już, jak Microsoft 365 i Office 2019 będą działać na Apple Silicon

  Wiemy już, jak Microsoft 365 i Office 2019 będą działać na Apple Silicon

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  15:45
  13.11.2020
  3504 wyświetlenia

  Microsoft informował w czerwcu, że pracował z Apple, by upewnić się że aplikacje Microsoft 365 i Office 2019 będą działać prawidłowo na nowych Macach z układami ARM zaprojektowanymi przez Apple. Teraz, gdy Apple oficjalnie już zapowiedział nowego Macbooka Air z procesorem Apple M1, Microsoft podał szczegóły działania jego aplikacji w tej nowej architekturze.

  10 listopada Apple zapowiedział nowe urządzenia bazujące na jego własnej architekturze Apple Silicon. Microsoft wyjaśnił wczoraj, w jaki sposób jego aplikacje Office będą na nich działać:

  Najnowsze wydanie aplikacji Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote i OneDrive mogą być instalowane na urządzeniach opartych na architekturze Apple Silicon. Aby uzyskać najlepsze doświadczenie, zainstalujcie wydanie z listopada 2020 (build 16.43) lub nowsze. To wydanie Office zawiera najnowsze optymalizacje dla macOS Big Sur, który jest pierwszym systemem operacyjnym ze wsparciem dla Apple Silicon.
  — Microsoft

  Microsoft wyjaśnił, że procesory Apple Silicon mogą uruchamiać aplikacje skompilowane dla chipsetów Intel poprzez technologię oprogramowania znaną jako Rosetta 2. Jest to warstwa tłumaczenia, automatycznie włączona w macOS Big Sur, która daje użytkownikom dostęp do wszystkich funkcji aplikacji Microsoftu, w tym wsparcie dla zewnętrznych dodatków. Zarówno użytkownicy końcowi, jak i firmy, mogą używać istniejących metod instalowania i wdrażania Office.

  Jak zostało zademonstrowane na Apple's Worldwide Developer Conference (WWDC) w czerwcu 2020 r., zaczęliśmy już proces przenoszenia aplikacji na Mac do uniwersalnych binarek. W przyszłości będziemy natywnie wspierać chipsety zarówno Apple Silicon, jak i Intela, w ramach tych samych plików wykonywalnych.
  — Microsoft

  Gigant wyjaśnił też, że wszystkie aplikacje i funkcjonalności Office są dostępne poprzez warstwę Rosetta 2. Pewnym mankamentem może być natomiast fakt, iż pierwsze uruchomienie danej aplikacji Office trwa dłużej, bowiem system operacyjny musi wygenerować kod zoptymalizowany dla procesora Apple Silicon. Kolejne uruchomienia będą już szybkie.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://support.microsoft.com/en-us/office/microsoft-365-and-office-2019-support-for-apple-silicon-c55b603e-14a6-4b69-bdc0-2bb4c9a36834?ui=en-us&rs=en-us&ad=us

  Polecamy również w kategorii Office 2019