Menu kategorii
 • Większość problemów z May 2020 Update rozwiązana. Pozostały jeszcze cztery

  Większość problemów z May 2020 Update rozwiązana. Pozostały jeszcze cztery

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  15:03
  03.08.2020
  2378 wyświetleń

  Niedawno minęły dwa miesiące od premiery Windows 10 May 2020 Update. Aktualizacja, podobnie jak wszystkie poprzednie, debiutowała z pewnym bagażem znanych problemów. Spośród kilkunastu początkowych większość naprawiono w ciągu paru dni, jednak później zaczęły wyłaniać się kolejne. Teraz również one zostały w większości zażegnane. Co się jeszcze ostało?

  W piątkowej aktualizacji KB4568831 dla Windows 10 20H2 (build 19042.423) w Beta Channel pojawiło się sporo poprawek, z których część przypada w udziale również wersji 20H1 (May 2020 Update). Z tego względu zmniejszyła się liczba znanych problemów w majowej aktualizacji. Na chwilę obecną są ich tylko cztery:

  • Problemy z upgradem lub uruchamianiem urządzeń, gdy obecny jest aksfridge.sys lub aksdf.sys: Urządzenia z aplikacjami lub sterownikami używającymi niektórych wersji aksfridge.sys albo aksdf.sys mogą doświadczyć w/w problemów.
  • Przeciąganie za pomocą myszy w niektórych aplikacjach może powodować problemy u użytkowników z edytorami IME: Użytkownicy Microsoft IME dla języków chińskiego i japońskiego mogą doświadczyć błędu lub aplikacja może przestać odpowiadać albo się wyłączyć.
  • Problemy w trakcie lub po aktualizacji urządzeń ze sterownikami dźwiękowymi Conexant ISST: Urządzenia te mogą otrzymać błąd lub doświadczać problemów z Windows 10 w wersji 2004.
  • Problemy w trakcie lub po aktualizacji urządzeń z niektórymi sterownikami dźwiękowymi Conexant: Urządzenia z dotkniętymi sterownikami audio Conexant lub Synaptics mogą doświadczyć błędu zatrzymania z niebieskim ekranem (BSOD).

  Ogólnie rzecz biorąc, May 2020 Update jest już dość szeroko dostępny i proponowany w Windows Update z uwagi na brak obaw związanych ze zgodnością. Jest proponowany również użytkownikom wersji Windows 10, które zbliżają się do końca okresu wsparcia. Mimo tej dostępności i dość wysokiej stabilności w porównaniu z paroma wcześniejszymi wersjami tuż po premierze May 2020 Update jest obecny jedynie na 11% pecetów z Dziesiątką.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/most-of-windows-10-2004-issues-now-resolved/

  Polecamy również w kategorii Windows 10