Menu kategorii
 • Więcej opcji statusu dostępności w Microsoft Teams

  Więcej opcji statusu dostępności w Microsoft Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  20:38
  04.06.2021
  2307 wyświetleń

  Teams już dawno osiągnął (i przekroczył) zgodność funkcjonalną ze Skype dla Firm, choć dotyczy to tylko kluczowej funkcjonalności. Do tej pory istnieją bowiem detale, których "Zespoły" nie dostały w spadku po swoim protoplaście. Jest to na przykład różnorodność statusów dostępności użytkownika. Właśnie ten szeroki wybór był wysoce pożądaną funkcjonalnością. Teraz Microsoft ogłasza, że skończył już go implementować w Teams.

  Skype dla Firm, choć dziś już będący w odwrocie, nadal rozpieszcza swoich użytkowników specyficznymi funkcjami i odmiennym od Teamsów charakterem. Dotyczy to na przykład statusów, takich jak na spotkaniu, na połączeniu konferencyjnym, na połączeniu, prezentuje, zaraz wracam czy poza pracą. Teamsowe opcje statusu (dostępny, zajęty, nie przeszkadzać, zaraz wracam, z dala od urządzenia, poza biurem, niewidoczny) pokrywają opcje Skype'a, ale nie komunikują jasno, co robi dana osoba (jeśli oczywiście chce to zakomunikować). Dobra wiadomość jest taka, że Microsoft rozszerza wybór statusów w Teams.

  Jak informuje Alex (Teams Engineering, Microsoft Teams), dodawanie nowych statusów zostało ukończone. Według aktualnej rozpiski statusy dzielą się na:

  Skonfigurowany przez użytkownika Skonfigurowany przez aplikację
  Dostępny Dostępny, Dostępny, poza biurem
  Zajęty Zajęty, Zajęty, rozmawia, Zajęty, poza biurem, Rozmawia, poza biurem
  Nie przeszkadzać Prezentuje, Skupiony (gdy użytkownik włączy skupienie w MyAnalytics/Insights w kalendarzu)
  Z dala od urządzenia Z dala od urządzenia, Z dala od urządzenia, ostatnio widziany
  Zaraz wracam
  Offline Offline (gdy użytkownik nie jest zalogowany przez kilka minut), status nieznany, poza biurem (status włącza się po ustawieniu odpowiedzi automatycznych)


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://microsoftteams.uservoice.com/forums/555103-public/suggestions/16958344-more-status-options-custom-status-and-out-of-off

  Polecamy również w kategorii Teams