Więcej opcji personalizacji paska tytułu aplikacji PWA dzięki staraniom Microsoftu

Więcej opcji personalizacji paska tytułu aplikacji PWA dzięki staraniom Microsoftu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:26
24.01.2020
1028 wyświetleń

Nowa wersja Microsoft Edge oferuje pełne wsparcie dla aplikacji PWA (Progressive Web Apps), podobnie jak Google Chrome i inne przeglądarki oparte na Chromium. Edge potrafi więc zidentyfikować PWA podczas sesji przeglądania i wyświetlić przycisk "Zainstaluj", co pozwala otworzyć PWA w osobnym oknie, poza przeglądarką. Microsoft, który niegdyś więcej nadziei pokładał w UWP, dziś mocniej stara się promować i rozwijać właśnie PWA. Twórcy przeglądarki Edge wyszli właśnie z nową inicjatywą.

W zeszłym miesiącu Microsoft zaprezentował kolorowe paski tytułu dla aplikacji PWA w kanale Edge Canary. Dzięki temu aplikacje webowe mogą prezentować się ładniej. Zespół Edge chce teraz pójść jeszcze dalej i zaimplementować możliwości personalizacji paska tytułu. Jak zauważyli programiści, obszar paska tytułu PWA jest obecnie zarezerwowany przez system i nie można go dostosowywać tak, jak w wielu popularnych aplikacjach. Zespół Edge zaproponował rozwiązanie w celu obejścia tego ograniczenia. W jego skład wchodzi ustandaryzowana metoda dla programistów pozwalająca zdefiniować, które obszary ich zawartości na pasku tytułu mają być traktowane jako "przeciągalne".

PWA

Zespół zaprezentował grafikę, która pokazuje, jak wyglądałby taki spersonalizowany pasek tytułowy PWA. W tym przypadku umieszczono na nim pasek wyszukiwania. Oczywiście możliwości personalizacji jest teoretycznie nieskończoność, czego przykładami są choćby paski tytułowe Visual Studio Code, Spotify czy Microsoft Teams.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://github.com/MicrosoftEdge/MSEdgeExplainers/blob/master/TitleBarCustomization/explainer.md

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie