Widok zgodności

Widok zgodności

 Adam Wojtasik
Adam Wojtasik
00:00
25.03.2010
1 komentarz
8115 wyświetleń

Strony internetowe, które zostały zaprojektowane za czasów starszych wersji programu Internet Explorer, mogą być niepoprawnie wyświetlane w najnowszej wersji przeglądarki. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby niekompatybilne witryny były poprawnie wyświetlane w Internet Explorer 8. Wystarczy w tym celu skorzystać z funkcji Widok zgodności.

Jeżeli strona internetowa jest wyświetlana poprawnie, przycisk widoku zgodności nie będzie wyświetlany.

Widok zgodności - strona wyświetlana poprawnie

W sytuacji, gdy witryna nie jest kompatybilna, odpowiedni przycisk pojawi się w prawej części paska adresu.

Widok zgodności - strona, którą możemy wyświetlić w trybie Widoku zgodności

Jego kliknięcie spowoduje przeładowanie witryny przy użyciu starszego silnika renderowania zawartości WWW. Także przechodząc do kolejnych podstron, będą one automatycznie ładowane w widoku zgodności. Oczywiście w każdej chwili możemy opuścić wspomniany widok, klikając w tym celu przycisk opisywanej funkcji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Internet Explorer 8

Komentarze

  • Zastanawiający się 17:59 22.07.2011

    Jak to możliwe, że większość stron internetowych musi zostać zmodyfikowana aby były poprawnie wyświetlane w nowym IE. W innych przeglądarchach nie ma tego problemu. Wychodzi na to, że nowy IE wcale nie jest taki dobry, bo nie umie wyświetlać poprawnie stron napisanych przed jego powstaniem. Każdy kto chodz troche grzebał w html wie, że IE to niekompatybilny programistyczny bubel.

Skomentuj

Autor