Widok siatki 3x3 i inne nowości w Skype

Widok siatki 3x3 i inne nowości w Skype

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:46
27.05.2020
1180 wyświetleń

Wczoraj relacjonowaliśmy stanowisko Microsoftu, który mimo olbrzymiego sukcesu Teams nie zamierza rezygnować z inwestowania w Skype. Dwie aplikacje, choć podobne, mogą współistnieć z powodzeniem. Dziś gigant udostępnia szereg nowości w Skype dla Windows, Mac, Linuksa i przeglądarek. Jako że pomiędzy nim a Teams od początku trwa wymiana, część nowych funkcji pochodzi właśnie z Zespołów.

Po testach w programie Skype Insider aktualizacja 8.60.0.76 zaczęła być udostępniana etapami wszystkim w Skype. Wśród nowości znajdziemy:

  • Wybór reakcji. Czasem potrzebujemy idealnej reakcji w zasięgu ręki. Teraz możemy spersonalizować wyświetlane reakcje w menu ich wybierania.
  • Większy widok siatki. Skype zapewnia teraz podgląd do 9 uczestników z kamerami jednocześnie na jednym ekranie. Funkcja niedawno debiutowała w Teams.
  • Kto tu dowodzi? Potrzebujesz utworzyć grupę ze zdefiniowanymi rolami moderatorów i użytkowników, jak np. szkolna klasa? Użyj grupy moderowanej.
  • Skróty klawiszowe. Dodano nowe globalne skróty klawiszowe, które działają, nawet gdy Skype jest zminimalizowany.
  • Poprawki. Jak zwykle nie zabrakło poprawek błędów i usprawnień stabilności.

Wśród globalnych skrótów klawiszowych wyszczególnia się wyciszanie (Ctrl + M), rozłączanie (Ctrl + E) i odpowiadanie na połączenie przychodzące (Ctrl + Shift + P). Skróty działają w desktopowym Skype dla Windows i Linuksa oraz (oprócz ostatniego) w Skype dla Windows 10. W wersji dla urządzeń Mac są to odpowiednio Command+Shift+M, Command+Shift+H i Command+Shift+R.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://support.skype.com/en/faq/FA34778/what-s-new-in-skype-for-windows-mac-linux-and-web

Polecamy również w kategorii Skype