Menu kategorii
 • Widok

  Widok

   Dawid Długosz
  Dawid Długosz
  00:00
  07.01.2008
  3577 wyświetleń

  Nowy eksplorator umożliwia w szerokim zakresie modyfikowanie widoku folderów. Naciskamy kontrolkę Widoki. Suwakiem wybieramy jedną z opcji, odpowiednio powiększając lub zmniejszając elementy.

  Zaawansowane ustawienia widoku odnajdziemy w Panel sterowania\Wygląd i personalizacja\Opcje folderów. Przechodzimy do zakładki Widok. Zaznaczamy Przywróć poprzednie okna folderów po zalogowaniu, jeśli chcemy, aby widok został ustawiony na domyślny po ponownym zalogowaniu się do systemu. Odznaczamy opcję Ukryj rozszerzenia znanych typów plików - zobaczymy w ten sposób, jakie trzy znakowe rozszerzenia posiadają pliki. Natomiast, gdy chcemy odkryć ukryte pliki i katalogi to w sekcji Ukryte pliki i foldery wybieramy pozycję Pokaż ukryte pliki i foldery. Oczywiście ustawienia, które zmieniliśmy możemy zresetować do domyślnych - w tym celu naciskamy przycisk Przywróć domyślne. Wprowadzone zmiany zatwierdzamy kontrolką Zastosuj.

  W nowych okienkach możemy także podejrzeć zawartość katalogów bez ich uprzedniego otwierania. W tym celu z z menu Widoki wskazujemy pozycję Średnie ikony lub powyższą. Dzięki temu zabiegowi program wyświetli zawartość folderu w postaci miniatur.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Nowy Eksplorator