Wiadomość, która obchodzi dokładnie nikogo. Gra Disney Magic Kingdoms traci wsparcie na Windows 10 Mobile

Wiadomość, która obchodzi dokładnie nikogo. Gra Disney Magic Kingdoms traci wsparcie na Windows 10 Mobile

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:12
04.03.2020
1864 wyświetlenia

Tak, zdaję sobie sprawę, że ta informacja na pewno nie wyląduje na nagłówkach wszystkich portali w Polsce (zwłaszcza dniu, gdy do naszego kraju wreszcie zawitał koronawirus), ale w ramach ciekawostki postanowiłem ją przytoczyć. Microsoft zamknął już dawno rozdział zatytułowany "Windows 10 Mobile" i jest właśnie w trakcie redagowania zupełnie nowej historii, a w zasadzie dwóch - Windows 10X oraz Surface Duo z Androidem.

Disney Magic Kingdoms

Z pewnością jednak znajdziemy nadal (garstkę) miłośników i użytkowników telefonów z tym systemem. Pytanie brzmi, czy którykolwiek z nich grał w Disney Magic Kingdoms. Szczerze wątpię, choć jest to aplikacja UWP i jest dostępna również na Windows 10. W grze tej możemy stworzyć swój własny park rozrywki pełen postaci z bajek Disney, Pixara oraz Star Wars. Wydawca gry oficjalnie poinformował, w specjalnym komunikacie wyświetlanym w trakcie gry, że w dniu 21 kwietnia kończy się oficjalne wsparcie tego tytułu na mobilnej Dziesiątce.

Oznacza to nic innego jak to, że gra przestanie działać i aby kontynuować grę, zaleca się transfer danych na inne, wspierane nadal platformy. Do wyboru mamy Windows 10, Android lub iOS. Jeśli nadal gracie w ten tytuł, choć zapewne zainteresuje on głównie młodszych użytkowników, to warto już teraz zadbać o backup danych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/windows-phone-support-is-finally-ending-for-the-disney-magic-kingdoms-mobile-video-game

Polecamy również w kategorii Windows 10 Mobile