Menu kategorii
 • VLC prawdziwie uniwersalną apką dla Windows Phone, Windows 8.1 i Windows 10

  VLC prawdziwie uniwersalną apką dla Windows Phone, Windows 8.1 i Windows 10

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  14:23
  28.02.2015
  2865 wyświetleń

  Główny twórca odtwarzacza VLC dla Windows 8.1 i Windows Phone ogłosił aktualizacje obu aplikacji, podkreślając, że VLC jest uniwersalną aplikacją dla obu platform. Apka jest również kompatybilna z systemem Windows 10.

  Jak pisze deweloper VideoLAN, Thomas Nigro, jego zespół postanowił zaprzestać cotygodniowego aktualizowania odtwarzacza dla Windows Phone, by przekształcić go do formy uniwersalnej aplikacji. Większa część kodu jest już wspólna dla obu aplikacji. "Przeskalowaliśmy interfejs użytkownika, dostosowując go do wielkości ekranu, czego ułatwieniem było wykorzystanie XAML. Im więcej mamy wolnej przestrzeni, tym więcej możemy umieścić przycisków, zadań oraz funkcjonalności, do których użytkownik zyskuje dostęp poprzez jedno kliknięcie. Dzięki identycznemu doświadczeniu na obu platformach Windows użytkownicy łatwiej zapoznają się z interfejsem. Ostatecznie pozwoliło nam to nie tylko ujednolicić kod dla obu platform, ale także naprawić błędy na obu platformach jednocześnie." - pisze Nigro.

  VLC - Windows 10

  Poprawki w skalowaniu okna oznaczają, że jego zawartość będzie dostosowywać się do jego rozmiaru, przy zachowaniu czytelności treści. "Dziś wypuszczamy pierwszą wersję VLC jako prawdziwą Uniwersalną aplikację dla Windows 8.1. Ma także podstawowe wsparcie dla Windows 10. Oznacza to, że można korzystać z aplikacji w widoku okienkowym, a treść powinna zachowywać się inaczej niż zwykle podczas zmiany rozmiaru okna." - tłumaczy Nigro. Do nowo zaktualizowanej uniwersalnej apki VLC dodano kilka nowych funkcji:

  • Tworzenie i edytowanie list odtwarzania (dość wczesna wersja).
  • Filmy są wyświetlane w trzech kategoriach: filmy, rolka aparatu i programy. VLC automatycznie wykrywa, czy ma do czynienia z filmem, czy odcinkiem serialu.
  • Możliwość sprawdzenia nadchodzących wystąpień artysty.
  • Udostępnianie statusu w portalach społecznościowych - np. «#NowPlaying Shake It Off - Taylor Swift».

  VLC - Windows Phone

  Odtwarzacz VLC miał zaliczyć "setki poprawek". Jedną z najważniejszych (a jednak wymaganą w każdym liczącym się odtwarzaczu) nowości jest możliwość przenoszenia do VLC plików wideo lub audio z poziomu Eksploratora Windows. Jednocześnie kilka funkcji zostało tymczasowo usuniętych, wliczając w to wsparcie dla DLNA czy możliwość ręcznej zmiany okładki albumu. Wyłączone funkcje mają zostać przywrócone najwcześniej w przyszłym tygodniu.

  Obie aplikacje pobierzemy bezpłatnie: VLC for Windows Phone | VLC for Windows 8.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.windowscentral.com/vlc-becomes-true-universal-app-windows-phone-windows-8-and-windows-10

  Polecamy również w kategorii Sklep Windows Phone