Użytkownicy Windows 8.1 nie mogą zalogować się do swoich kont

Użytkownicy Windows 8.1 nie mogą zalogować się do swoich kont

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
12:51
25.09.2017
4 komentarze
1429 wyświetleń

Automatyczne aktualizacje systemów Windows funkcjonują już od dawna, jednakże w dalszym ciągu zdarzają się wynikłe z ich przyczyny problemy. Problemem nie jest jednak sam mechanizm, lecz niesprawdzone i nieprzetestowane odpowiednio aktualizacje przez niego dostarczane. Tym razem zaszkodziły one użytkownikom systemu Windows 8.1, którzy nie mogą obecnie zalogować się do swoich kont Microsoft.

Komunikat błędu, z którym borykają się użytkownicy Windows 8.1

Wszystko wskazuje na to, że problemy rozpoczęły się wraz z wprowadzeniem aktualizacji KB4038792, co miało miejsce 12 września. Użytkownicy próbujący zalogować się do swoich kont Microsoft korzystając ze wspomnianego systemu operacyjnego, otrzymują komunikat błędu sugerujący problemy z połączeniem sieciowym. Sprawa została oczywiście zgłoszona pomocy technicznej Microsoft, której pracownik w odpowiedzi udzielił informacji iż problem spowodowany jest przez wrześniową aktualizację, zaś zespół inżynierów pracuje nad rozwiązaniem. Niestety dotychczas najwyraźniej go nie odnaleziono, bowiem błąd ten nadal występuje. Jest to o tyle nietypowe, że od zgłoszenia minęło już sporo czasu, zaś rozwiązania nadal brak, mimo że system ten jest nadal oficjalnie wspierany. Microsoft nie może się również zasłonić mała ilością użytkowników, bowiem niepozorne 8% to w rzeczywistości ogromna ilość osób.

Pojawiły się nawet komentarze spekulujące, że gigant z Redmond chce przez tego typu błędy wymusić na użytkownikach przejście na najnowszą wersję swojego systemu, Windows 10, jednak mogą to być po prostu niepotwierdzone teorie spiskowe. Nie zmienia to faktu, że tak wadliwa aktualizacja nie powinna w ogóle trafić do dystrybucji. Może nadszedł czas, by specjaliści z Redmond wprowadzili jakiegoś rodzaju wewnętrzną kontrolę jakości uaktualnień?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/september-update-left-windows-8-1-users-unable-sign-microsoft-account/

Polecamy również w kategorii Windows 8

Komentarze

 • DaemonX 14:20 25.09.2017

  Nie tylko. Jestem w programie Insider i po ostatniej aktualizacji też system odrzucił możliwość zalogowania na istniejące konto. Mało tego. Musiałem założyć nowe, przenosić żmudnie dane z jednego konta na drugie (synchronizacja danych i ustawień poszła się kochać) i mam teraz 2 konta z czego jednego nie mogę usunąć, gdyż nie mogę potwierdzić usunięcia z braku możliwości zalogowania ... Dziękuję Ci Microsoft...

 • DaemonX 14:21 25.09.2017

  Zapomniałem dodać, że chodzi o Winzgrozę 10 rs3

 • XY 16:23 25.09.2017

  >Jest Insiderem > Używa wersji beta systemu operacyjnego jako głównego komputera >Ma pretensje, że coś nie działa; Brawa dla ciebie.

 • DaemonX 18:06 26.09.2017

  W którym miejscu stwierdziłem, że to mój główny komputer? Brawo za logikę z d... Stwierdziłem tylko, że wszelkie dane oraz ustawienia jakie miałem na dotychczasowym koncie musiałem ręcznie przerzucać na samoistnie nowozałożone po aktualizacji. Jako Insider posiadam na tym kompie aplikacje na których testuję ich stabilność w nowych kompilacjach, aby w razie czego móc je albo zgłosić (aplikacje zewnętrzne) albo poprawić (własna radosna twórczość)

Skomentuj

Autor