Menu kategorii
 • Użytkownicy Windows 8.1 nie mogą zalogować się do swoich kont

  Użytkownicy Windows 8.1 nie mogą zalogować się do swoich kont

   Amadeusz Labuda
  Amadeusz Labuda
  12:51
  25.09.2017
  1847 wyświetleń

  Automatyczne aktualizacje systemów Windows funkcjonują już od dawna, jednakże w dalszym ciągu zdarzają się wynikłe z ich przyczyny problemy. Problemem nie jest jednak sam mechanizm, lecz niesprawdzone i nieprzetestowane odpowiednio aktualizacje przez niego dostarczane. Tym razem zaszkodziły one użytkownikom systemu Windows 8.1, którzy nie mogą obecnie zalogować się do swoich kont Microsoft.

  Komunikat błędu, z którym borykają się użytkownicy Windows 8.1

  Wszystko wskazuje na to, że problemy rozpoczęły się wraz z wprowadzeniem aktualizacji KB4038792, co miało miejsce 12 września. Użytkownicy próbujący zalogować się do swoich kont Microsoft korzystając ze wspomnianego systemu operacyjnego, otrzymują komunikat błędu sugerujący problemy z połączeniem sieciowym. Sprawa została oczywiście zgłoszona pomocy technicznej Microsoft, której pracownik w odpowiedzi udzielił informacji iż problem spowodowany jest przez wrześniową aktualizację, zaś zespół inżynierów pracuje nad rozwiązaniem. Niestety dotychczas najwyraźniej go nie odnaleziono, bowiem błąd ten nadal występuje. Jest to o tyle nietypowe, że od zgłoszenia minęło już sporo czasu, zaś rozwiązania nadal brak, mimo że system ten jest nadal oficjalnie wspierany. Microsoft nie może się również zasłonić mała ilością użytkowników, bowiem niepozorne 8% to w rzeczywistości ogromna ilość osób.

  Pojawiły się nawet komentarze spekulujące, że gigant z Redmond chce przez tego typu błędy wymusić na użytkownikach przejście na najnowszą wersję swojego systemu, Windows 10, jednak mogą to być po prostu niepotwierdzone teorie spiskowe. Nie zmienia to faktu, że tak wadliwa aktualizacja nie powinna w ogóle trafić do dystrybucji. Może nadszedł czas, by specjaliści z Redmond wprowadzili jakiegoś rodzaju wewnętrzną kontrolę jakości uaktualnień?


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/september-update-left-windows-8-1-users-unable-sign-microsoft-account/

  Polecamy również w kategorii Windows 8