Użytkownicy Microsoft 365 będą mogli samodzielnie włączać wersje próbne Microsoft Project i Visio

Użytkownicy Microsoft 365 będą mogli samodzielnie włączać wersje próbne Microsoft Project i Visio

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:38
21.12.2021
1869 wyświetleń

Ta wiadomość raczej nie ucieszy administratorów. Microsoft zapowiedział, że w 2022 roku klienci i osoby bez uprawnień admina (globalnego lub rozliczeniowego) będą mogli uruchamiać 30-dniowe wersje próbne Project i Visio przed ewentualnym zakupem subskrypcji lub zaangażowaniem zespołu IT.

Kiedy oferta stanie się dostępna, użytkownicy biznesowi z istniejącymi loginami będą mogli rejestrować się lub składać wnioski o licencje na wersje próbne aplikacji w ramach dzierżaw zarządzanych przez ich organizacje. Administratorzy mogą jednak zapobiec chaosowi, korzystając z tych samych opcji zakupów samoobsługowych, aby wyłączyć samoobsługowe wersje próbne Project i Visio. Mogą też skorzystać z funkcji zarządzania subskrypcjami w celu nadzorowania licencji próbnych i zarządzania nimi w centrum administracyjnym usługi Microsoft 365.

Microsoft Visio

Jeśli administratorzy wyłączyli wcześniej funkcję zakupu samoobsługowego dla programów Microsoft Project i Microsoft Visio, samoobsługowe wersje próbne automatycznie zarejestrują się dla osób lub działów, aby umożliwić użytkownikom żądanie licencji bezpośrednio od admina. Funkcja samodzielnego włączenia wersji próbnych stanie się dostępna od 22 stycznia 2022 r., również dla użytkowników z Polski. Nie będzie jednak dostępna dla klientów edukacyjnych i rządowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://docs.microsoft.com/en-gb/microsoft-365/commerce/subscriptions/manage-self-service-purchases-admins?view=o365-worldwide

Polecamy również w kategorii Microsoft 365