Menu kategorii
 • Uproszczone ustawienia powiadomień wkrótce w Microsoft Teams

  Uproszczone ustawienia powiadomień wkrótce w Microsoft Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:17
  24.08.2020
  1510 wyświetleń

  Microsoft pracuje nad uproszczeniem doświadczenia powiadomień w dekstopowej i webowej aplikacji Teams, które zgodnie z Microsoft 365 Admin Center zostanie od podstaw przebudowane. Nowa strona ustawień powiadomień trafi do pierwszych użytkowników Teams na początku września, a ogólną dostępność zaplanowano na połowę przyszłego miesiąca.

  Obecna wersja strony jest wręcz przeładowana opcjami i wysuwanymi menu, które wprawdzie zapewniają drobiazgową kontrolę nad typami powiadomień, ale jest ich tak dużo, że nie mieszczą się na jednej stronie nawet przy rozdzielczości 1080p. Microsoft postanowił zmniejszyć ten bałagan i poprawić czytelność strony. Nowy widok będzie oferował kilka sekcji, takich jak E-mail, Dźwięk, Zespoły i kanały, Czat, Spotkania, Osoby i Inne. Dodatkowe opcje będą dostępne po kliknięciu przycisku "Edytuj".

  Teams

  Użytkownik będzie mógł wybrać spośród predefiniowanych ustawień, np. "Cała aktywność" lub "Wzmianki i odpowiedzi", albo też wybrać własne i utworzyć je od początku. Zestaw ustawień dla poszczególnych sekcji będzie się różnić, np. w przypadku dźwięku występuje tylko jeden przełącznik.

  Aby sprawdzić i zmienić opcje powiadomień, w prawym górnym logu Teams klikamy swój awatar i z menu wybieramy Ustawienia, po czym otwieramy zakładkę Powiadomienia. Do ustawień Teams można też wejść z menu kontekstowego po kliknięciu jego ikony w zasobniku systemowym.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-teams-to-get-simplified-notifications-settings-next-month

  Polecamy również w kategorii Teams