Ulepszone wyszukiwanie kodu w GitHub Code Search

Ulepszone wyszukiwanie kodu w GitHub Code Search

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:01
08.12.2021
1895 wyświetleń

GitHub udostępnia aktualizację, która ma znacząco ulepszyć wyszukiwanie kodu, pozwalając użytkownikom zaoszczędzić czas i zyskać na produktywności. Nowe doświadczenie posiada na razie oddzielny interfejs, ale gdy feedback będzie pozytywny, a twórcy — gotowi do szerszego wdrożenia, zostanie ono zintegrowane z głównym doświadczeniem github.com.

Na chwilę obecną indeks wyszukiwania obejmuje ponad 5 milionów najbardziej popularnych repozytoriów. Dodatkowo możemy przeszukiwać prywatne repozytoria, do których mamy dostęp. Niektóre z najważniejszych funkcji i udogodnień to:

  • Łatwe wyszukiwanie w topowych wynikach z inteligentnym rankingiem i indeksem zoptymalizowanym dla kodu.
  • Wyszukiwanie konkretnego ciągu z dopasowywaniem substringów i obsługą znaków specjalnych oraz wyrażeń regularnych (w separatorach "/").
  • Rozszerzanie wyszukiwania za pomocą kwalifikatorów org: lub repo: z sugestiami automatycznego uzupełniania w polu wyszukiwania.
  • Zawężanie wyników za pomocą filtrów, takich jak language:, path:, extension: i operatorów logicznych (OR, NOT). Wyszukiwanie definicji symbolu za pomocą symbol:.
  • Widok drzewa katalogów, informacje o symbolach dla aktywnego zakresu, skok do definicji, zaznacz-aby-wyszukać i nie tylko.

Składnia została opisana tutaj. Można też nacisnąć "?" na dowolnej stronie, aby zobaczyć dostępne skróty klawiszowe. Nowe doświadczenie GitHub Code Search można już sprawdzić na stronie https://cs.github.com.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://github.blog/2021-12-08-improving-github-code-search/

Polecamy również w kategorii GitHub