Menu kategorii
 • Tymczasowy limit 20 000 uczestników w Teams przedłużony do lipca 2021 r.

  Tymczasowy limit 20 000 uczestników w Teams przedłużony do lipca 2021 r.

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  13:52
  23.12.2020
  2052 wyświetlenia

  W tym roku Microsoft wypuścił sporo udogodnień dla użytkowników pozostających w domach. Najwięcej nowości trafiło do aplikacji będącej zarówno podstawowym komunikatorem, jak i centrum pracy zespołowej, czyli do Microsoft Teams. Jedną ze zmian było tymczasowe przesunięcie limitu uczestników spotkań i wydarzeń na żywo do 20 tysięcy. Jak bardzo tymczasowe się to okazało?

  Live Events w Microsoft 365 — czyli wydarzenia na żywo hostowane w Teams, Stream i Yammer — mogą pomieścić teraz więcej uczestników. Początkowo limit 20 000 uczestników miał obowiązywać od początku maja do 1 lipca 2020, by później zostać ponownie przedłużony. W tym tygodniu firma ogłosiła za pośrednictwem centrum administracyjnego Microsoft 365, że przedłuża tymczasowy limit do 30 czerwca 2021 roku.

  W ostatnich miesiącach wydarzenia na żywo znalazły się w centrum zainteresowania nie tylko pracowników firm i instytucji edukacyjnych, ale też użytkowników właściwie każdego rodzaju — wliczając w to uczestników koncertów, spektakli, wykładów i wszelkich innych wydarzeń streamowanych na żywo, nieraz w formie bardzo interaktywnej i na dużą skalę. Faktem jest, że miliony ludzi w tym roku dopiero po raz pierwszy spotkało się z narzędziami typu Microsoft Teams czy Zoom, a istniejący użytkownicy zaczęli dostrzegać ich ograniczenia i wady, które ujawniły się dopiero w warunkach społecznej izolacji i wydarzeń na większą skalę.

  Wydłużenie limitu przez Microsoft naszym zdaniem ma jeszcze kilka innych implikacji. Po pierwsze, jest dowodem, że "tymczasowość" w dobie pandemii koronawirusa staje się "nową normalnością", a to mocno wpływa na plany i ich realizowanie. Po drugie, to właściwie tylko potwierdzenie, że Microsoft nadal proaktywnie i z dużym zapasem czasu wycofuje się z działań "personalnych" na rzecz wydarzeń online. Gigant jako jedna z pierwszych firm tak zdecydowanie zareagował na niebezpieczeństwo epidemii, a także poinformował o swoich planach z tak długim zapasem czasowym. Microsoft odwołał bowiem wszystkie "personalne" wydarzenia minimum do lipca 2021 roku. Co będzie dalej? Zapewne już niebawem pojawią się kolejne aktualizacje planów.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-extends-temporary-limit-increases-for-teams-live-events-until-june-2021

  Polecamy również w kategorii Teams