Menu kategorii
 • Tworzenie wirtualnych katalogów

  Tworzenie wirtualnych katalogów

   Robert Żuber
  Robert Żuber
  00:00
  04.01.2008
  5690 wyświetleń

  Posiadając już wiedzę teoretyczną, którą nabyliśmy w tym artykule, spróbujmy stworzyć teraz swój własny wirtualny folder, pomocny w odnalezieniu wśród stosu danych interesujących nas pozycji. W tym celu musimy zdecydować, czy kryteria będą proste (nazwa), czy bardziej złożone (nazwa, daty utworzenia/modyfikacji, rozmiar, typ [dokumenty, obrazy, muzyka]). W pierwszym przypadku skorzystać możemy z zadokowanego w eksploratorze okienka wyszukiwania.

  Wpisując w module interesującą frazę, obdarowani zostaniemy listą plików, które zawierają w nazwie dany ciąg znaków. Wystarczy teraz wybrać opcję Zapisz wyszukiwanie, zapisać taki plik, powiedzmy na pulpicie, a następnie uruchomić go. Co widzimy? Wirtualny katalog z plikami, które przechodzą przez utworzony filtr. Maksimum przejrzystości i wygody. Mamy dostęp do danych bez potrzeby otwierania setek podkatalogów, aby w końcu dotrzeć do upragnionego pliku.

  W wypadku kiedy kryteria jakimi będziemy się posługiwać wyszukując i organizując pliki będą bardziej złożone posłużymy się bardziej rozbudowanym mechanizmem przeszukującym dane na dysku. W tym celu skorzystajmy z Wyszukaj , opcję tę znajdziemy w menu Start. Klikając Wyszukiwanie zaawansowane będziemy mogli rozszerzyć spectrum poszukiwań o wspomniane wcześniej opcje, służą ku temu pola Lokalizacja, Data, Rozmiar, Nazwa, Tagi, Autorzy. Za pomocą zakładek Dokumenty, Obraz, Poczta e-mail itd. przełączać się możemy między interesującymi typami danych. Analogicznie, jak wcześniej wyjaśniłem, zapisać możemy dane wyszukiwania i cieszyć się perfekcyjne zorganizowanymi plikami na dysku, do których dostęp uzyskać można prawie natychmiastowo.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Foldery wirtualne