Tworzenie profili

Tworzenie profili

 Paweł Wujczyk
Paweł Wujczyk
00:00
09.06.2006
2 komentarze
8263 wyświetlenia

Włączając lub wyłączając usługi możemy w bardzo dużym stopniu sterować Windows XP. Trudno jednak pogodzić ilość uwolnionego RAM'u z bezpieczeństwem i funkcjonalnością systemu. Dlatego mamy możliwość stworzenia profili, dla których zdefiniujemy różne schematy procesów uruchamianych wraz z komputerem. Możemy np. dodać profil, w którym większość składników Windows XP będzie wyłączona. Ustawienia te będziemy ładować tylko wtedy gdy zechcemy uruchomić najnowsze tytuły.

Kliknijmy prawym przyciskiem na ikonę Mój komputer oraz wybierzmy Właściwości. Przejdźmy na zakładkę Sprzęt i kliknijmy w przycisk Profile sprzętu.

Następnym naszym krokiem będzie naciśnięcie pozycji Kopiuj, zostaniemy poproszeni o nazwę nowych ustawień. Po dwukrotnym naciśnięciu OK nowy profil zostanie utworzony. Teraz musimy dla niego zmienić listę usług. Wchodzimy do okna Zarządzanie komputerem i wybieramy proces, który w nowym profilu ma być wyłączony. Przejdźmy na zakładkę Logowanie i w dolnej sekcji najpierw wybierzmy nazwę nowych ustawień a następnie wyłączmy proces.

Powtórzmy te kroki dla pozostałych składników systemu, które mają być deaktywowane. Po tych wszystkich operacjach w czasie uruchamiania systemu będziemy decydować, który z profili ma zostać uruchomiony.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Usługi

Komentarze

  • Dzieki za artykul 16:02 09.06.2006

    Włączając lub wyłączając usługi możemy w bardzo dużym stopniu sterować Windows XP. Trudno jednak pogodzić ilość uwolnionego RAM'u z bezpieczeństwem i funkcjonalnością systemu. Dlatego mamy możliwość stworzenia profili, dla których zdefiniujemy różne schematy procesów uruchamianych wraz z komputerem. Możemy np. dodać profil :, w którym większość składników Windows XP będzie wyłączona. Ustawienia te będziemy ładować tylko wtedy gdy zechcemy uruchomić najnowsze tytuły. Kliknijmy prawym przyciskiem na ikonę Mój komputer oraz wybierzmy Właściwości. Przejdźmy na zakładkę Sprzęt i kliknijmy w przycisk Profile sprzętu. Następnym naszym krokiem będzie naciśnięcie pozycji Kopiuj, zostaniemy poproszeni o nazwę nowych ustawień. Po dwukrotnym naciśnięciu OK nowy profil zostanie utworzony. Teraz musimy dla niego zmienić listę usług. Wchodzimy do okna Zarządzanie komputerem i wybieramy proces, który w nowym profilu ma być wyłączony. Przejdźmy na zakładkę Logowanie i w dolnej sekcji najpierw wybierzmy nazwę nowych ustawień a następnie wyłączmy proces. Powtórzmy te kroki dla pozostałych składników systemu, które mają być deaktywowane. Po tych wszystkich operacjach w czasie uruchamiania systemu będziemy decydować, który z profili ma zostać uruchomiony.

  • mazi 17:28 01.12.2009

    nie wiem czemu ale mimo wszystko uslugi wykluczone w nowym profilu i tak sie uruchamiaja[img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif[/img]

Skomentuj

Autor