To już oficjalne! Creators Update będzie wydany 11 kwietnia

To już oficjalne! Creators Update będzie wydany 11 kwietnia

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:26
29.03.2017
2705 wyświetleń

Koniec łączenia plotek, nieoficjalnych doniesień, poszlak i przesłanek. Microsoft potwierdził dziś oficjalnie datę wydania aktualizacji Creators Update. Dzień zbiegnie się z kwietniowym Patch Tuesday, czyli wtorkiem, 11 dnia miesiąca. Na ten sam dzień Microsoft zapowiedział rozszerzenie dostępności Surface Book i Surface Studio na nowe rynki.

Creators Update to bezpośredni następca Anniversary Update. Na temat aktualizacji piszemy często i gęsto od wielu miesięcy. Od pewnego czasu trwały też domysły co do planowanej daty udostępnienia aktualizacji "dla kreatywnych" w oficjalnej gałęzi Windows 10 (Public Release). Teraz wiemy już przynajmniej, że pojawiająca się najczęściej data okazała się prawdziwa. "Dziś jestem podekscytowany dzieląc się wiadomością, że nasza najnowsza aktualizacja dla Windows 10, Creators Update, zacznie być udostępniana 11 kwietnia. Creators Update został zaprojektowany, by rozniecać iskrę i wyzwalać kreatywność, wnosząc 3D i rzeczywistość połączoną dla każdego, a także pozwalając każdemu graczowi na bycie nadawcą. Poza kreatywnością aktualizacja wnosi nowe funkcjonalności do Microsoft Edge, dodatkowe możliwości z zakresu bezpieczeństwa, konfiguracji prywatności, i wiele, wiele więcej" - podsumowuje Yusuf Mehdi, Corporate Vice President z Windows and Devices Group w Microsoft.

Jak już zapewne wiecie, grafika trójwymiarowa odegra niebagatelną rolę w Creators Update. Microsoft traktuje tę implementację bardzo przyszłościowo. "Wielu z nas ograniczało się do dwuwymiarowych kanw, które oferują istniejące narzędzia, choć żyjemy w wielowymiarowym świecie. Dzięki 3D możemy lepiej przekazywać idee i wyrażać siebie, ponieważ jest to technologia bardziej reprezentatywna dla świata, w którym żyjemy" - tłumaczy Mehdi i przytacza ciekawe prognozy - "Szacuje się, że przemysł 3D wzrośnie o ponad 62% w 2020 roku, a my chcemy wspomóc każdego, by mógł doświadczać i udostępniać 3D w Creators Update".

Microsoft zapowiedział też ekspansję ostatnich produktów Surface na nowe rynki. Mowa tu dokładnie o Surface Book i Surface Studio wraz z Surface Dial. Niestety, choć przedsprzedaż uruchomiono na wielu światowych i europejskich rynkach, na liście krajów, w których prowadzona będzie sprzedaż, nie znalazła się Polska. Na szczęście nie dotyczy to aktualizacji Creators Update, która powinna do nas dotrzeć tak samo szybko, jak do reszty świata!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/03/29/windows-10-creators-update-coming-april-11-surface-expands-markets/

Polecamy również w kategorii Windows 10