TiMi Studios, twórcy Call of Duty: Mobile, nawiązali partnerstwo z Xbox Game Studios

TiMi Studios, twórcy Call of Duty: Mobile, nawiązali partnerstwo z Xbox Game Studios

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:20
14.05.2021
1384 wyświetlenia

TiMi Studios ogłosiło dziś nawiązanie pogłębionego partnerstwa strategicznego z Xbox Game Studios. W dość krótkim komunikacie prasowym nie ujawniono zbyt wielu szczegółów, jednak sam fakt współpracy akurat z Xbox Game Studios, a nie z Xboksem, który jest bardziej ogólną kategorią, świadczy o tym, że w planach są przyszłe gry.

TiMi Studios to studio deweloperskie należące do Tencent Games z siedzibą w Chinach. Być może nazwa studia nie jest tak dobrze znana jak jego wydane tytuły, takie jak Call of Duty: Mobile i nadchodzący Pokémon Unite, który za jakiś czas ukaże się również na Switchu. Jak donosi Reuters, spółka osiągnęła w zeszłym roku 10 miliardów dolarów przychodu, co czyni ją najlepiej zarabiającym deweloperem na świecie. Nic więc dziwnego, że inne grupy — takie jak Xbox Game Studios — są zainteresowane współpracą z nim.

TiMi Studios i Xbox Game Studios

Z komunikatu dowiadujemy się, że TiMi Studio Group będzie prowadzić wielowymiarową i dogłębną współpracę i komunikację z Xbox Game Studios, aby wspólnie tworzyć doskonałą zawartość gamingową i zapewnić zupełnie nowe wrażenia sensoryczne dla większości graczy. To bardzo ogólne sformułowanie, z którego na dzień dzisiejszy wiele nie wynika. Producent zapowiedział jednak, że o konkretnej zawartości, która ma powstać, poinformuje wraz z Xboksem na oficjalnym spotkaniu z graczami, które odbędzie się w tym roku. Powinniśmy zatem uzbroić się w cierpliwość.

Xbox Game Studios, znane wcześniej pod nazwą Microsoft Studios, to rodzina studiów deweloperskich należących do Microsoft. Zeszły rok okazał się dla niego rekordowy — między innymi za sprawą przejęcia Bethesdy, ale też liczby wydanych gier, czasu spędzonego w grach, wysokich ocen w branżowych serwisach i osiągnięć graczy. Więcej szczegółów znajdziecie w naszym artykule: To był rekordowy rok dla Xbox Game Studios... a jeszcze się nie skończył!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/xbox-has-teamed-up-with-tencents-timi-studios/

Polecamy również w kategorii Xbox