Menu kategorii
 • Testerzy Windows Server - nowy build już na Was czeka

  Testerzy Windows Server - nowy build już na Was czeka

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  09:41
  17.01.2018
  1905 wyświetleń

  Program Insider to nie tylko Windows 10 i Xbox, ale również Windows Server. Wersje testowe na ten serwerowy system Microsoft wypuszcza jednak dużo rzadziej niż standardową wersję. W dniu wczorajszym doczekaliśmy się nowej wersji testowej systemu Windows Server, która została udostępniona dla członków programu testowego. Jest to wersja zapowiadająca nową, udostępniona co pół roku aktualizację.

  Windows Server Insider

  Nowy build, oznaczony numerem 17074, wprowadza następujące zmiany:

  • Storage Spaces Direct (S2D):
   • Rozszerzony i uproszczony zostaje hardware dla Bezpośrednich miejsc do magazynowania (Storage Spaces Direct, S2D), w systemie Windows Server.
   • Nie są teraz wymagane specjalne interfejsy SCSI, co pozwala na obsługę niedostępnych do tej pory konfiguracji sprzętowych.
   • Dodano też obsługę Pamięci trwałej tym samym dając możliwość na wykorzystanie pamięci o niskim opóźnieniu.
   • Wsparcie dla bezpośredniego podłączenia urządzeń SATA do kontrolera AHCI co jeszcze bardziej rozszerza sprzętowe wsparcie dla S2D.
   • Odblokowanie Cluster Shared Volumes (CSV) i domyślne odblokowanie pamięci podręcznej co zwiększa znacznie wydajność maszyny wirtualnej.
  • Klastery typu Failover - wprowadzono ulepszenia w usłudze Azure skupione na klasterach typu Failover. Wprowadzono poprawki dla zdarzeń, które dotyczą zatrzymania pracy hosta oraz węzłów, które są z tego powodu wykluczone działania. Pełna świadomość o takich zdarzeniach, którą zapewnia oprogramowanie Azure, pomaga zadbać o najwyższą dostępność usług.
  • Wsparcie deduplikacji dla formatu ReFS i S2D.

  Nową wersję można pobrać z centrum pobrań programu Insider. Dostępne są dwa formaty, ISO oraz VHDX. Obrazy systemu posiadają już wbudowany klucz, więc nie trzeba podawać go podczas instalacji.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2018/01/16/announcing-windows-server-insider-preview-build-17074/#dkET5JECeKoFA4g1.97

  Polecamy również w kategorii Windows Server 2016