Menu kategorii
 • Telewizor, lodówka albo biletomat z Windows 10X? To bardzo prawdopodobne

  Telewizor, lodówka albo biletomat z Windows 10X? To bardzo prawdopodobne

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  12:20
  09.12.2019
  881 wyświetlenie

  Windows 10X to była jedna z niespodzianek październikowej konferencji Surface. Ta nowa wersja dziesiątki, bazująca na modułach, ma zasilić Surface Neo - większe dwójki nowych urządzeń Surface, które na rynek trafią w 2020 roku. Surface Neo najprawdopodobniej nie będzie jednak jedynym urządzeniem wyposażonym w ten system, a Microsoft już teraz pracuje z innymi producentami sprzętu, którzy w przyszłości zaprezentują swoje sprzęty z podwójnym ekranem. To jednak nie wszystko, bo najnowszy przeciek wskazuje, że Windows 10X trafi też na urządzenia IoT.

  Na portalu LinkedIn Microsoft szuka teraz specjalistów, programistów i inżynierów, którzy podjęliby się pracy przy wprowadzeniu Windows 10X do świata Internetu rzeczy:

  Pomożesz zdefiniować i zaprojektować usługi Azure do zarządzania milionami urządzeń IoT i ich monitorowania, a także zbudujesz komponenty ukierunkowane na urządzenia Windows przeznaczone do specjalnych celów w różnych segmentach rynku, takich jak przemysł , handel, transport, produkcja i do zastosowań korporacyjnych oraz rządowych. Zbudujesz system operacyjny IoT nowej generacji oparty na systemie Windows 10X.

  Nie wiadomo jeszcze, jak Windows 10X w tej formie będzie pozycjonowany na tle Windows 10 IoT oraz Windows CoreOS, jednak na pewno Microsoft ma już przewidziany jakiś konkretny plan i konkretną niszę dla tego systemu. Urządzenia IoT to szeroko pojęta kategoria sprzętów, które zyskały dodatkowe możliwości dzięki Internetowi i potędze chmury. Do tego świata zalicza się de facto wszystko, co jest w stanie wymieniać między sobą cyfrowe dane.

  W teorii, Windows 10X może wylądować więc na naszej smart-lodówce, pralce, w telewizorze czy na budziku. Natomiast z punktu widzenia zastosowań profesjonalnych, może swoje miejsce znaleźć w różnego rodzaju terminalach. Żadnych konkretnych zapowiedzi w tej kwestii nie było, ale na pewno więcej szczegółów na ten temat poznany w 2020 roku.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/windows-10x-may-power-iot-devices-according-to-microsoft-job-posting

  Polecamy również w kategorii Windows 10 IoT