Menu kategorii
 • Teams z własnym widżetem na Windows 11

  Teams z własnym widżetem na Windows 11

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:53
  26.05.2022
  1669 wyświetleń

  Jednym z przebijających się tematów na konferencji Build 2022 jest możliwość tworzenia widżetów Windows 11 przez zewnętrznych deweloperów, która zostanie wkrótce otwarta. Funkcjonalność będzie oparta na kartach adaptacyjnych (Adaptive Cards) i... w zasadzie tyle póki co wiadomo. Tymczasem okazuje się, że w temacie własnych widżetów nie próżnuje też Microsoft.

  Na jednej z sesji Build 2022, zatytułowanej "Building great apps with the open platform of Windows", pojawiła się ciekawa grafika, na której możemy zobaczyć widżety dotąd niedostępne. Grafika jest czysto poglądowa, niemniej jednak niewielka ikona Microsoft Teams wskazuje jasno, z czym mamy do czynienia. Wiadomości i wzmianki z komunikatora znajdą najwyraźniej jeszcze jeden sposób na dotarcie na powierzchnię — tutaj w panelu widżetów, a być może nawet jako widżety na pulpicie.

  Teams - widżet Windows 11

  W sesji tej Kevin Gallo w 41 minucie opowiada o nieistniejących jeszcze publicznie widżetach w czasie teraźniejszym. Mówi on, że przykładowo widżet Teams pokazuje, gdzie jest twoje następne spotkanie, więc możesz szybko dołączyć jednym kliknięciem. Opowiada też o eksploracjach innych miejsc (poza panelem widżetów), w których widżety mogą pokazywać się w Windows, a także o tym, jak za ich pomocą można ułatwić otwieranie pełnego doświadczenia aplikacji.

  Do chwili obecnej wybór widżetów w Windows 11 jest dość wąski i obejmuje jedynie tak podstawowe sprawy, jak pogoda, czy wiadomości. Dopiero niedawno w kompilacji Insider zadebiutował widżet wyszukiwania w Internecie/paska adresu na pulpicie. Wiemy jednak, że widżetów będzie więcej — zarówno tych od Microsoftu, jak i zewnętrznych twórców — oraz że będzie można pobierać je z Microsoft Store.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mybuild.microsoft.com/en-US/sessions/3a0b225f-279e-4973-8106-20ce58f16ed1

  Polecamy również w kategorii Windows 11