Menu kategorii
 • Teams pozwala teraz wyłączyć irytujący podgląd wiadomości

  Teams pozwala teraz wyłączyć irytujący podgląd wiadomości

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:45
  30.10.2020
  2064 wyświetlenia

  Od nowych wiadomości na czacie, po reakcje na nasze posty — powiadomienia toast od Microsoft Teams nigdy się nie kończą. Jeśli jednak nie chcemy ich całkiem wyłączać ani ograniczać, Teams ma dla nas nową funkcjonalność, która może okazać się niezwykle przydatna, gdy nadal chcemy być dyskretnie powiadamiani, ale niekoniecznie z podglądem treści wiadomości, który może przeszkadzać, irytować i odrywać nas od tego, co aktualnie robimy.

  Microsoft Teams od początku dawał użytkownikom kontrolę nad tym, jakie powiadomienia chcą otrzymywać, ale nie pozwalał zmienić wyglądu ani sposobu ich otrzymywania. Po dzisiejszej aktualizacji zobaczymy nową opcję, która pozwala całkowicie wyłączyć podgląd wiadomości w powiadomieniach. Zmiana jest dostępna w kliencie Teams dla Windows 10. Aby z niej skorzystać:

  1. Kliknij ikonę profilu w prawym górnym rogu.
  2. Wybierz Ustawienia.
  3. Przejdź do zakładki Powiadomienia.
  4. Wyłącz ustawienie Pokaż podgląd wiadomości.
  5. Zamknij okno ustawień.

  Jak nietrudno się domyślić, ustawienie to było tematem wielu próśb użytkowników, nie tylko tych, którzy nie chcą się rozpraszać podczas pracy, ale również dbających o prywatność. Ma to sens, zwłaszcza gdy powiadomienia z treścią wyświetlają się w miejscach publicznych, gdzie mogą być odczytane przez osoby postronne, ale też np. w trakcie spotkań, gdy udostępniamy ekran. Teraz wszystko to może zostać ukryte.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.windowslatest.com/2020/10/29/microsoft-teams-now-lets-you-turn-off-message-previews/

  Polecamy również w kategorii Teams